אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
VMware לא עומדת בהערכות האנליסטים

VMware לא עומדת בהערכות האנליסטים

חברת הבת של EMC דיווחה על תוצאות מאכזבות ברבעון השני של 2013. זאת למרות ביצועים טובים יותר מהרבעון המקביל אשתקד

24.04.2013, 16:22 | בלומברג
VMware, היצרנית הגדולה בעולם של תוכנות וירטואליזציה, פרסמה אתמול תחזית רווח לרבעון השני הנמוכה מזו של אנליסטים על רקע צמצום בהוצאות של מגזר הלקוחות העסקים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי תחזיות החברה היושבת בפאלו אלטו בקליפורניה, הכנסותיה לרבעון השני יהיו בין 1.21 מיליארד דולר ל-1.24 מיליארד דולר. לעומת זאת, על פי תחזיות האנליסטים, צפויה החברה להכניס 1.25 מיליארד דולר, כך על פי הנתונים שבידי בלומברג.

מניות החברה ירדו בכ-9.3% לאחר סגירת המסחר אמש בניו יורק.

מכירותיה של VMware היו נתונות ללחצים על רקע הצמצום התקציבי של חברות אמריקאיות וסוכנויות פדראליות. בתגובה אמרה החברה בינואר כי היא מתעתדת לצמצם את כוח העבודה שלה בכ-900 משרות ואף תצמצם את פעילותה.

פט גלסינגר, מנכ"ל VMware פט גלסינגר, מנכ"ל VMware פט גלסינגר, מנכ"ל VMware

VMware נוקטת "זהירות" בהערכותיה של הביקוש ומצב הכלכלה, אמר סמנכ"ל הכספים של החברה ג'ונתן צ'אדוויק בשיחת ועידה שקיים עם אנליסטים.

"ציון ההכנסות לרבעון השני נמוך מהקונצנזוס", אמר אבהי למבה, אנליסט בחברת מיזוהו סקיורטיס (Mizuho Securities). החברה חזרה על תחזיותיה להכנסות מחודש מרץ 2013, שעל פיו מצפה VMware לסיום מספר חוזי התקשרות בסוף השנה, הסביר למבה. "כאשר התחזית צופה שנה עמוסה מבחינת back end, גורם הסיכון גדל".

ההכנסות נטו ברבעון הראשון צנחו ב-9.3% ל-173 מיליון דולר – או 40 סנט למניה – מ-191.4 מיליון דולר – או 44 סנט למניה – באותה התקופה אשתקד, הודיעה החברה.

לאחר פרסום הדו"ח, נפלו המניות לרמה של 68.68 דולר בשעות שלפני הסגירה. אתמול בסגירה עלו המניות ל-75.70 דולר. במהלך השנה איבדו בסך הכול מניות החברה כ-30%.

מאז פרסמה החברה את ביצועי הרבעון הרביעי בינואר, מודאגים המשקיעים מההאטה בצמיחה. בפגישה עם אנליסטים במרץ, קיצץ מנכ"ל VMware פאט גלסינגר את תחזית המכירות ל-2013 ל-5.12 מיליארד דולר מ-5.24 מיליארד דולר אך הבטיח כי ב-2014 תביא עימה עליה במכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות