אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף לסכסוך בכלל-טהורי: נחתם הסכם פשרה בין כלל פיננסים וקבוצת טהורי

נחשף בכלכליסט

הסוף לסכסוך בכלל-טהורי: נחתם הסכם פשרה בין כלל פיננסים וקבוצת טהורי

במסגרת ההבנות אליהן הגיעו הצדדים, קבוצת טהורי תוותר על אופציית המכר שעומדת לרשותה בכלל טהורי תמורת 9.2 מיליון שקל

25.04.2013, 10:04 | גולן חזני

הסכם פשרה נחתם אמש כלל פיננסים וקבוצת טהורי לגבי המחלוקת העסקית שפרצה ביניהם בחודשים האחרונים בנוגע לשותפות בבית ההשקעות כלל־טהורי. על העסקה המתגבשת נכתב לראשונה ב"כלכליסט".

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

במסגרת ההבנות אליהן הגיעו הצדדים, קבוצת טהורי תוותר על אופציית המכר שעומדת לרשותה בכלל טהורי תמורת סכום של 9.2 מיליון שקל, במקום סכום של 14.5 מיליון שקל שנקבע באופציית המכר.

בנוסף, כחלק מההסכם, כלל פיננסים נפרדת מהפעילות המשותפת ותעביר לקבוצת טהורי את זכויותיה בכלל טהורי ובשותף הכללי וחברת הניהול של קרן מוסטנג. כלל פיננסים צפויה לרשום רווח של 2 מיליון שקל בגין העסקה.

עוד נקבע בהסכם כי כלל פיננסים תשוחרר מהערבות לטובת כלל טהורי לבנק הפועלים, יופסק השימוש בשם "כלל" על ידי כלל טהורי ותופסק כהונת הדירקטורים מטעם כלל פיננסים בחברה.

יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים: "ההסכם שנחתם הינו הסכם לטובת כל הצדדים המעורבים, כלל פיננסים נפרדת מהפעילות המשותפת בכלל טהורי בעלות נמוכה מכפי שנקבע בהסכם המקורי. אנו מאחלים לדן הצלחה בהמשך הפעילות העסקית".

 

חברים טובים

טהורי נחשב לחברו הקרוב של דנקנר בעבר ולמי שייעץ לו ברבים מעסקיו. השניים היו חברים טובים ושותפים יחד בגנדן ואף טיילו יחדיו במזרח הרחוק. מאוחר יותר היה טהורי אחד ממעריכי השווי של קלאב מרקט.

החברות בין השניים הגיעה גם לשותפות עסקית ב־2006, כשכלל פיננסים רכשה 50% מבית ההשקעות של טהורי ושותפו אורן דוידסון תמורת 20.4 מיליון שקל. את יתרת המניות בחברה חויבה כלל פיננסים, על פי ההסכם, לרכוש במסגרת אופציית PUT שהעניקה לטהורי לתקופה של 37 חודשים בחלוף שבע שנים מחתימת העסקה.

מאז שנרכש בית ההשקעות, שווי פעילותו הופחת בעקביות מדי שנה. ברבעון השלישי של 2012 הופחתו משוויו 3.5 מיליון שקל נוספים, ומאז הרכישה נמחקו כ־14.5 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות