אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרד: האבטלה פורצת את רף ה-27% - הגבוהה ביותר מזה 37 שנה צילום: גטי אימג'

ספרד: האבטלה פורצת את רף ה-27% - הגבוהה ביותר מזה 37 שנה

לראשונה מספר המובטלים במדינה עלה ללמעלה מ-6 מיליון. זאת על רקע מאבקה של המדינה במשבר החוב הגדול ביותר מבין מדינות גוש היורו וההאטה בצמיחה כתוצאה מכך

25.04.2013, 12:15 | סוכנויות הידיעות
רמת האבטלה בספרד גאתה בשיעור הגבוה מתחזיות האנליסטים לרבעון הראשון ועלתה לרמתה הגבוהה ביותר מזה 37 שנה. על רקע מאבקה של המדינה במשבר החוב הגדול ביותר מבין מדינות גוש היורו וההאטה בצמיחה כתוצאה מכך.

קראו עוד בכלכליסט

מספר המובטלים בספרד עלה בלמעלה מ-6 מיליון זו הפעם הראשונה בתולדותיה, ורמת האבטלה עומדת כרגע על 27.2% בהשוואה ל-26.02% ברבעון הקודם. זאת על פי נתוני המכון המרכזי לסטטיסטיקה במדריד שפורסמו היום. שיעור זה גבר על התחזית החציונית של 8 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג, שחזו רמת אבטלה של 26.5%.

הפגנה בספרד נגד תכנית הצנע, צילום: רויטרס הפגנה בספרד נגד תכנית הצנע | צילום: רויטרס הפגנה בספרד נגד תכנית הצנע, צילום: רויטרס

ראש ממשלת ספרד, מריאנו רוחוי, יחשוף מחר את הצעדים שתנקוט הממשלה כדי לבלום את השפל הגדול ביותר שידעה מזה שש שנים כלכלתו הרביעית בגודלו של גוש היורו. הרבעון הראשון של 2013 הינו הרבעון השביעי ברציפות שבו יש מיתון בספרד וכעת מספר המובטלים במדינה מהווה כחמישית מכלל המובטלים בגוש היורו.

"שיעור העלייה באבטלה מפתיע בהתחשב בכך שאנו אמורים להיות כעת בשלב 'רך' יותר של המיתון", אמר כלכלן בבנק BNP פריבה ריקארדו סאנטוס בראיון טלפוני." כעת יש סיכוי שנראה את השנה מסתיימת עם שיעור אבטלה של 28% והתהפכות מגמת הצמיחה של הרבעון הראשון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות