אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"על ג'יימי דיימון להמשיך לשמש מנכ"ל ויו"ר ג'יי פי מורגן" צילום: בלומברג

"על ג'יימי דיימון להמשיך לשמש מנכ"ל ויו"ר ג'יי פי מורגן"

המיליארדר קנת לנגון התייחס להצעה להדיח את דיימון מתפקיד היו"ר בעקבות פרשת "הלווייתן מלונדון": "זה טירוף; מדובר ככל הנראה במנכ"ל הטוב ביותר בארה"ב"

26.04.2013, 23:55 | סוכנויות הידיעות

"על המנכ"ל והיו"ר של ג'יי פי מורגן, ג'יימי דיימון, להמשיך ולהחזיק בשני התפקידים; כל החלטה אחרת היא פשוט טירוף" - כך אומר המיליארדר קנת לנגון, מייסד רשת הום דיפו. הוא התייחס ללחצים שהופעלו על דיימון לוותר על תפקיד המנכ"ל לאחר שהימור שגוי על נגזרי אשראי עלה לבנק בהפסד של לפחות 6.2 מיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2012.

ג ג'יימי דיימון | צילום: בלומברג ג

דירקטוריון ג'יי פי מורגן הביע תמיכה בדיימון - וקרא לבעלי המניות להצביע נגד ההצעה למנות יו"ר חדש שתועלה באסיפה שתיערך בחודש הבא. לפי הדירקטוריון, כפל התפקידים של דיימון הוא "המודל הניהולי הטוב ביותר לבנק"; ב-2012 נדחתה הצעה דומה. "אני אוהב את ג'יימי", אמר לנגון. "הוא ככל הנראה המנכ"ל הטוב ביותר בארה"ב".

הבנק ספג את הפסדי הענק כתוצאה מעסקאות־נפל של מסחר בנגזרים. ההפסדים היו כל כך כבדים עד שהם העניקו לסוחר שביצע אותם את הכינוי "הלוויתן מלונדון". בעקבות הפרשה הורו הרגולטורים בבריטניה לבנק לשפר את מנגנון מניעת הלבנת הכספים, ניהול הסיכונים והבקרה הפנימית. כמו כן, מועצת המנהלים של הבנק קיצצה את שכרו של דיימון בחצי ל־11.5 מיליון דולר עבור 2012.

בינואר אמר דיימון כי "זאת היתה טעות נוראה, ואני מתנצל מועמק לבי בפני בעלי המניות שלנו. אך לאחר מכן רשמנו תוצאות שיא, ובסופו של דבר החיים נמשכים, כך שאי אפשר לטעון שלקוחותינו באמת נפגעו מהפרשה הזאת".

מחקירה שניהלה ועדה מיוחדת של הסנאט האמריקאי, ואשר תוצאותיה פורסמו במרץ האחרון, עולה כי "דיימון ניסה להסתיר את הפסדי המסחר ההולכים ומצטברים של הבנק, הוליך שולל את המשקיעים - והתחמק מהרגולטורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות