אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט ננעל בעליות; פלוריסטם טיפסה ב-3.3% צילום: בלומברג

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות; פלוריסטם טיפסה ב-3.3%

דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.7%, נאסד"ק התחזק ב-0.8%. משרד האוצר האמריקאי הודיע כי יפרע חוב רבעוני של 35 מיליארד דולר, לראשונה זה 6 שנים. מכירות הבתים הקיימים עלו במרץ ב-7%. הנפט עלה ב-1.3% ל-94.50 דולר לחבית; אפל עלתה ב-3%

29.04.2013, 23:11 | גיא בן סימון

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') בעליות על רקע המגמה החיובית באירופה ולאחר פרסום נתוני מכירות הבתים. "הרווחים היו טובים מהצפוי ותמכו בהתלהבות המשקיעים למניות", אמר אסטרטג השקעות במונטגומרי סקוט.

נאסד"ק S&P 500 דאו ג'ונס

ארה"ב תפרע את חובה בפעם הראשונה זה שש שנים

משרד האוצר האמריקאי מצפה לפרוע 35 מיליארד דולר מהחוב של הרבעון הפיסקאלי השלישי. זאת בהשוואה להערכה מוקדמת יותר שניתנה בפברואר, לפיה הוא יצטרך ללוות 103 מיליארד דולר, כך אמר הממשל היום (ב'). זה יהיה הרבעון הראשון שבו משרד האוצר משרד האוצר פורע את חובו מאז אפריל-יוני 2007. בהצהרה, משרד האוצר אמר שהשינוי בהערכה קשור להכנסות גבוהות יותר והוצאות נמוכות יותר. עבור הרבעון הפיסקאלי הרביעי, שמתחיל ביולי, הממשל מצפה ללוות 223 מיליארד דולר. זאת בהנחה כי בסוף הרבעון מאזן המזומנים יעמוד על 75 מיליארד דולר ב-30 ביוני ועל 80 מיליארד דולר ב-30 בספטמבר.

עונת הדוחות בוול סטריט לרבעון הראשון על סף סיום ובסיכום הדוחות של 271 חברות ממדד S&P 500 צפי הכלכלנים הוא לצמיחה של 3.9% ברווחי החברות לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. זאת לעומת צפי הכלכלנים מתחילת עונת הדוחות לעלייה של 1.5% בלבד.

האמון בכלכלת גוש היורו קטן בשיעור גבוה יותר ממה שחזו כלכלנים באפריל, על רקע מאבקן של מדינות האיחוד עם המשבר הכלכלי וחששות מחודשים שהתעוררו בעקבות פרשיית החילוץ של קפריסין. מדד אמון הצרכנים ירד ל-88.6 נקודות לעומת רמתו הקודמת במרץ - 90.1 נקודות. מדובר ברמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר.צ צפי הכלכלנים היה לקריאה של 89.3 נקודות.

פחות מ-24 שעות לאחר השבעת הממשלה החדשה, הנפיקה היום ממשלת איטליה איגרות חוב ל-10 שנים בריבית ממוצעת של 3.94% - מדובר בריבית שפל מאז ההנפקה של הממשלה באוקטובר 2010. בסך הכל הנפיקה הממשלה אג"ח בשווי של 3 מיליארד יורו.

באסיה הבורסות ביפן ובסין היו סגורות היום לרגל חג.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

 

מאקרו

הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה בחודש מרץ ב-0.2% - זו העלייה הצנועה ביותר מאז דצמבר האחרון וראיה נוספת להאטת הכלכלה האמריקאית. רמת השכר גם כן עלתה ב-0.2% בלבד, כך הודיע משרד המסחר האמריקאי היום. צפי הכלכלנים היה לעלייה של 0.1% בהוצאה הפרטית ועלייה של 0.4% ברמת השכר. היות שרמת השכר והצריכה הפרטית גדלו באותו השיעור, רמת החיסכון הפרטי נותר ללא שינוי ב-2.7%. 

 

האיגוד הארצי של מתווכים (NAR) דיווח כי חתימת חוזים לרכישת בתים קיימים בארצות הברית טיפסו במרץ ב-1.5%, זאת לעומת ירידה של 1% שנרשמה בפברואר.

במקביל, מדד מכירות הבתים הקיימים עלה במרץ לשיעור של 105.7 מרמה של 104.1 בפברואר. כמו כן בהשוואה למרץ 2012, מדובר בעלייה של 7%. תחזיות הכלכלנים ציפו לעלייה של 1%. המדד עוקב אחר חתימת חוזה לרכישת בית קיים, לפני שהעסקה סופית. בדרך כלל, העסקאות נסגרות סופית חודשיים לאחר החתימה.

סחורות

החוזים העתידיים על הנפט למסירה בחודש יוני עלו היום בבורסת הסחורות של ניו יורק ב-1.3% למחיר של 94.5 דולר לחבית. מחיר הזהב עלה ביום ב-1% ל-1467.4 דולר לאונקיה.

מניות במרכז

חוקרים בלתי תלויים מאוניברסיטת קווינסלנד ערכו ניסוי ייחודי וקבעו כי התאים של פלוריסטם בטוחים לשימוש בריאות אדם. מנכ"ל פלוריסטם, זמי אברמן, אמר: "אנו שמחים שחוקרים חיצוניים ובלתי תלויים הצליחו להוכיח את בטיחות הטיפול בתאים שלנו. מודל מחקר ייחודי זה מאפשר לנו לגשר על פערי המידע בין הניסויים הפרה קליניים בחיות לבין הניסויים הקליניים בבני אדם. אנו מצפים להתחלת הניסויים הקליניים באינדיקציה חשובה זו".

ביוליין הודיעה היום על גיוס חולה ראשון בניסוי קליני Phase I/II ב-BL-8020, תרופה נטולת אינטרפרון הניתנת בבליעה לטיפול בנגיף הצהבת (הפטיטיס). החולה גויס לניסוי בבית החולים קושין שבפריס, צרפת. הניסוי יתקיים בשני בתי חולים בצרפת, ויכלול עד 32 חולים.

אודיוקודס דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון ורשמה ירידה קלה בהכנסות אך שמרה על רווחיות. ההכנסות הסתכמו ב-32.3 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 32.8 ברבעון הרביעי של 2012.

טבע הודיעה על מינויו של פול ג'. סכרי לסמנכ"ל קבוצה בכיר, מנהל פיתוח עסקים גלובלי ומנהל אסטרטגיה ראשי. סכרי יעבוד במטה החברה בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות