אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמים פתוחים ברשות הפטנטים צילום: shutterstock

שמים פתוחים ברשות הפטנטים

רשות הפטנטים החלה לקבל בקשות בינלאומיות ביוני 2012. על פי הדו"ח השנתי שלה, עד סוף השנה כבר הוגשו לה 967 בקשות כאלה

29.04.2013, 15:01 | משה גורלי
הבשורה המרכזית מהדו"ח השנתי של רשות הפטנטים שפורסם בימים אלה היא שמדיניות "השמים הפתוחים" הגיעה גם לכאן. ביוני 2012 החלה הרשות הישראלית לקבל ולקלוט בקשות בינלאומיות לרישום פטנטים, ובמהלך השנה הוגשו 967 בקשות בינלאומיות.  

קראו עוד בכלכליסט

ביוני 2012 הוכרה והוסמכה ישראל להפעיל את רשות הפטנטים שלה כרשות בינלאומית לחיפוש ובחינה מקדימה עבור בקשות פטנט בינלאומיות. ההסדרה היא דו־צדדית - העולם יכול לרשום בישראל וישראלים יכולים לרשום בעולם. מאז תחילת הפעלת השירות קיבלה הרשות הישראלית 269 בקשות של ישראלים, כאשר במקביל הגישו ישראלים בקשות גם לרשויות בארה"ב, שם הוגשו 126 בקשות, ולרשויות באירופה, שם הוגשו 161 בקשות.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

"מבחינה זו אנחנו יצואן מצטיין", אומר ראש הרשות ד"ר אסא קלינג. "ההכנסות לקופת המדינה מגביית אגרות הרישום של מבקשים מחו"ל היא כמיליון שקל שבאו לכאן במקום למדינות זרות, אבל החשיבות הגדולה היא בהשארת העבודה בארץ. כשבחינת הפטנט היא בארץ, אז גם עורך הפטנטים וגם עורך הדין עובדים כאן וזה יעודד, כך אנו מאמינים, גם את השארת הטכנולוגיה בארץ. אם כי זה פרמטר שעדיין לא הוכח".

גם ישראלים מגבירים את הפעילות בחו"ל. בשנת 2012 היתה עלייה של כ־4% בשיעור הגשת בקשות לפטנט על ידי ישראלים במשרד הפטנטים האירופי. "ישראל שמרה על מקומה, מספר 19 בעולם ברישום בקשות פטנטים. זה מרשים ביותר", אומר קלינג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות