אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם פישר לא עזר: הדולר ננעל ללא שינוי מתחת ל-3.6 שקלים צילום: shutterstock

גם פישר לא עזר: הדולר ננעל ללא שינוי מתחת ל-3.6 שקלים

בנק ישראל התערב במסחר, לאחר שבשעות הבוקר הדולר נסחר תמורת 3.58 שקלים. היורו איבד 0.1% ושערו היציג נקבע על -4.69 שקלים; בתחילת החודש רכש בנק ישראל כ-100 מיליון דולר

30.04.2013, 15:37 | שי סלינס

גם לאחר שבנק ישראל רכש היום (ג') דולרים - בפעם השנייה החודש - הדולר ננעל ללא שינוי ושערו היציג נקבע 3.59 שקלים. היורו איבד 0.1% ל-4.69 שקלים. 

קראו עוד בכלכליסט

בנק ישראל התערב במסחר לאחר שבשעות הבוקר הדולר נסחר תמורת 3.58 שקלים. ל"כלכליסט" נודע כי הרכישות של בנק ישראל מוקדם יותר היום נעשו בהיקף רכישות דומה להתערבות הקדמת של הבנק בתחילת החודש. בשעות הבוקר בנק ישראל קנה דרך כמה בנקים מקומיים כ-25 מיליון דולר ולאחר מכן הוא המשיך לרכוש דרך ברוקרים נוספים. נכון לעכשיו, בנק ישראל רכש כ-100 מיליון דולר.

  

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון אמר בעקבות התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח כי "ייתכן שהבנק מבין שלא יהיה די בהתערבות בשוק המטבע ותידרש פעולה משולבת גם בשוק הריבית לצד הפעילות בשוק המטבע. פער הריביות בין השקלית לדולרית בתקופות של רגיעה בשווקים תומך באופן אגרסיבי בהתחזקות השקל ובנק ישראל לא יכול להיאשר אדיש לכך".

כלכלני FXCM התייחסו הבוקר למסחר במט"ח לפני ההתערבות של בנק ישראל במסחר ואמרו כי "ההיחלשות של הדולר בעולם מוסיפה לחץ על השקל. כעת נשאלת השאלה האם בנק ישראל יתערב שוב במסחר, או ליתר דיוק, באיזו רמת מחיר יתערב ובאילו היקפים. אם בפעם הקודמת בנק ישראל הקדיש לכך 100 מיליון דולר, הרי שבפעם הבאה, אם וכאשר תתרחש, ההיקף יהיה צריך להיות מעל 200 מיליון דולר".

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות אמר בעקבות היחלשות הדולר כי "הפגיעה המתמשכת בתנאי הסחר של הייצוא הישראלי ובראשם ההתחזקות המתמשכת של השקל מלמדת עד כמה חשופים היצרנים לתנודות בשוקי ההון ובראשם, התנודות במחיר חומר הגלם, שער המטבע והריבית. להערכתנו, על רקע המצוקה בה נתונים מפעלים מוטי ייצוא, ועזיבתו הקרובה של הנגיד, סטנלי פישר, ניתן לצפות כי בנק ישראל יפגין מנהיגות ועצמאות כאשר ישמש כמבוגר האחראי לבלימת הזליגה המתמשכת של מפעלי הייטק ותעשיות מוטות ייצוא אל מעבר לים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
פישר מכין את הרקע להורדת ריבית נוספת. ממשיך לפמפם את מחירי הדירות לשמיים.
בשביל להלחם בספקולנטים, לא צריך לרכוש כל-כך הרבה דולרים. יש הוראות מנהלתיות שניתן להפעיל. כל הענין של רכישת דולרים הוא, בשביל שפישר יוכל "לשחק" עם שער החליפין של השקל, לפי גחמותיו. ירצה יקנה-לא ירצה, לא יקנה. הרבה נזקים גרם פישר. טוב שהוא עוזב. כולי תקוה, שלא ימנו במקומו את עושת דברו, הגב' פלוג.
פישר רוצה , מחירי דירות גבוהים  |  01.05.13
6.
תגובה ל- 5 כאשר 1$=2.45 ש"ח לא תהיה לך תעשיית ייצוא
כאשר הדולר ירד כך המשק יתפרק כי כל המפעלים שמייצאים יסגרו. כבר עכשיו תעשיינים רבים העובדים לייצוא מתחילים להתקרב אל המעבר בין רווח להפסד. קח דוגמא מפעל שמייצא 10 מליון דולר בשנה. פער של 0.5 שקל מ-3.5 ש"ח לדולר למה שהיה פעם 4ש"ח לדולר. המפעל מכניס 5 מליון שקל פחות... ומרבית ההוצאות נשארות בשקלים (כוח אדם וכדומה).
ירון , מושב בשרוו  |  30.04.13
5.
תגובה ל 1 - יקרה דבר מעולה.1$=2.45 שח
זה מה שאמור להיות.המדינה שלנו כולה על יבוא -החל מחולצות טריקו זולות ודרך מוצרי חשמל שכל משפחה קונה ועד למכוניות יוקרה. חוץ מירקות - הכל מיובא!ביגוד,הנעלה,מוצרי קוסמטיקה,מוצרי חשמל,ריהוט.פשוט הכל.הורדת שער הדולר=הורדת מחירים.זה אומר שאנשים יוכלו לקנות יותר/לצרוך יותר. שער דולר נמוך = צריכה גדולה=צמיחה אמיתית במשק (ולא צמיחה שקרית שעליה מספר לנו פישר - מה שצמח בתקופה שלו זה רק הכסף בכיסים של הטייקונים).
30.04.13
לכל התגובות