אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחיות נכון צילום: אוראל כהן

לחיות נכון

מה באמת מבדיל בין טבעי לאורגני? וסדנת כושר לאמהות טריות

30.04.2013, 09:26 | רעות ברנע

תזונה - אז מה באמת מבדיל בין טבעי לאורגני?

בשנים האחרונות רבים מאיתנו מקפידים על אכילת מזונות טבעיים ואורגניים, וגם מסכימים לשלם סכומים גדולים יותר על אוכל שכזה. אבל רוב חובבי המזון הבריא לא באמת יודעים מהו ההבדל בין "טבעי" ו"אורגני" ומה מהשניים מומלץ יותר עבורם. מנכ"ל האיגוד האמריקאי למוצרים טבעיים (Natural Products Association) ג'ון שאו סקר עבור מגזין התזונה "Nutrition News" את ההבדלים, והסביר כיצד אפשר לדעת אם המוצר הוא באמת טבעי או אורגני כפי שהוא מתיימר להיות. שאו מסביר שמוצרי מזון "טבעיים" מופקים ממקורות מתחדשים שנמצאים בטבע בדרכים טבעיות ללא התערבות של חומרים פטרוכימיים או סינתטיים, וגם בתהליך הפקתם לא נעשה שימוש בחומרים כאלה, שהופכים אותם ללא מתאימים להגדרה.

גזר טבעי או אורגני?, צילום: שאטרסטוק גזר טבעי או אורגני? | צילום: שאטרסטוק גזר טבעי או אורגני?, צילום: שאטרסטוק

כאשר מדובר במזון אורגני, ההגדרה כבר מורכבת יותר. על המזון להכיל רק מרכיבים שגודלו ונאספו בסביבה נטולת כימיקלים המשמשים להנדסת מזון, כולל בשלב הזריעה, ולהיות נקי ממרכיבים סינתטיים ומפסולת שפכים, מהקרנות ומכל תהליך אחר שנגרם באופן מלאכותי. כאשר מדובר ברכישת מזון אורגני יש חשיבות רבה אם מדובר במוצר שהוא 100% אורגני, אורגני ברובו או מוצר שבו קיימים מרכיבים מסוימים שהם אורגניים.

מבוקשים: תינוק ועגלה

סדנת כושר עם עגלות במשחקיית בית על העץ נולדה מתוך כמה צרכים שזיהתה המדריכה אורלי וקנין זוהר — הפעלת הגוף והתינוק, וגם עבודה על חיזוק היחסים. וקנין זוהר, מדריכת כושר זה 13 שנה, היא בעלת רקע בתחומים שונים כמו אירובי, פילאטיס וספינינג ואמא לתינוק בן תשעה חודשים. הסדנה שהגתה מורכבת משמונה מפגשים בני שעה וחצי הכוללים אימונים בחוץ לצד תרגילים שנעשים בתוך מתחם המשחקייה. "מניסיוני הבנתי שהדבר הראשון שאם לאחר לידה זקוקה לו הוא לצאת החוצה ולראות עולם", היא אומרת. "באופן טבעי יש נטייה להתרכז במה שקורה בבית, מה שמביא להסתגרות".

סדנת כושר עם עגלות, צילום: אוראל כהן סדנת כושר עם עגלות | צילום: אוראל כהן סדנת כושר עם עגלות, צילום: אוראל כהן

דבר ראשון, נפגשות האמהות יחד עם התינוקות בעגלות ויוצאות לסיבוב בשכונה. תוך כדי הסיבוב מנחה וקנין זוהר לקצבי הליכה שונים, עד ריצה קלה. תוך כדי הפעילות בחוץ היא מדגישה איך לשמור על הידוק רצפת אגן, כתפיים זקופות, הליכה נכונה והחזקה נכונה של ידיות העגלה. מדי פעם נעצרת שיירת האמהות והעגלות לתרגילים שונים שמכוונים בכל פעם לקבוצת שרירים אחרת כמו ירכיים או ישבן, ורובם מתבססים על העגלה עצמה ככלי עזר.

בתום סיבוב של כחצי שעה בחוץ חוזרים אל המשחקייה ומבצעים תרגילים משותפים המשלבים יציבה וחיזוק שרירים עם מגע להידוק הקשר בין האם לילד.

פרטים: התנסות: 45 שקל. סדנה: 324 שקל. 03-5235590.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות