אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר במחוזית: 350 יחידות דיור ייבנו על שטח אולפני הרצליה צילום: עמית שעל

אושר במחוזית: 350 יחידות דיור ייבנו על שטח אולפני הרצליה

התוכנית ממליצה על שימור בית קלאוזנר שהיה שייך למרגוט קלאוזנר שהקימה את האולפנים ביחד עם בעלה בשנת 1949

30.04.2013, 11:31 | שירלי ששון-עזר
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב במשרד הפנים, אישרה להפקדה היום (ג') את התוכנית להקמת שכונת מגורים במתחם אולפני הרצליה. התכנית משתרעת על פני 45 דונם בלב שכונת נווה ישראל מדרום לרחוב הרב קוק, ממזרח ומצפון לרחוב בר כוכבא וממערב לשדרות בן גוריון בעיר הרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית מציעה הריסת המבנים הקיימים המשמשים כיום כאולפנים ומשרדים של חברות הפקה שונות. על הקרקע מתוכננת שכונת מגורים בהיקף של 350 יחידות דיור בבניינים בני 15 קומות, פארק בשטח 7 דונם ומבני ציבור.

מתחם אולפני הרצליה, צילום: עמית שעל מתחם אולפני הרצליה | צילום: עמית שעל מתחם אולפני הרצליה, צילום: עמית שעל

התוכנית ממליצה על שימור בית קלאוזנר שהיה שייך למרגוט קלאוזנר שהקימה את האולפנים ביחד עם בעלה בשנת 1949. ביתה של קלאוזנר שימש במהלך השנים האחרונות חברות הפקה שונות ובשלב מסוים אף הוסב לאולפן. כיום הוא משמש את חברת "קשת".

התוכנית כוללת גם את סלילתו של כביש שעובר דרך שטח האולפנים וממשיך את רחוב קסם הקיים ברוחב 12 מטר ורצועה ירוקה בשטח של 3 מטרים מכל צד. נכון להיום הכביש ייכנס לשכונה ולא יתחבר לעורקי תחבורה מהצד השני, אך התוכנית שומרת אופציה להתחברות עתידית. התוכנית מחייבת את היזמים, חברת אפריקה ישראל, בהכנת תיק תיעוד לכל המתחם והכנת סקר היסטורי הבודק בין השאר את זיהום הקרקע.

אפריקה ישראל רכשה את הקרקע בעסקת קומבינציה מחברת תיא תקשורת של עמי גניגר בשנת 2008. על פי דיווח של אפריקה ישראל לבורסה בפברואר 2008 תיא תקשורת תקבל 43.5% מהתמורות כל עוד המחיר למ"ר לא יעלה על 11.5 אלף שקל. מעל למחיר זה התמורה תהיה 60%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כלוב זהב
שכונה בה יהיו 350 יחידות דיור .לכל משפחה שתי מכוניות, משמע 700 כלי רכב .שימו אותם בשורה עורפית כפול 4 מטר אורך ממוצע לרכב, תקבלו שיירה באורך 2800 מטר ...איך בדיוק יצאו כולם בבוקר לעבודה ולימודים בו זמנית דרך רחוב קסם האומלל שהוא היציאה היחידה לרחוב בן גוריון. אי אפשר יהיה לצאת מהחנייה התת קרקעית , הפקק יתחיל כבר מהבית "כלוב זהב יוקרתי"....
בעז , השרון הצפוני  |  30.04.13
7.
נזק לדורות, אין גישה ל 700 מוניות נוספות
רחוב הקסם הוא רחוב צר מאוד, רחוב חנה סנש המקביל לא מאפשר כבר היום מעבר של שתי מכוניות זו מול זו. זוהי סכנת נפשות ופקק תחבורתי ומסוכן. רכב חירום לא יתן פתרון הולם ועומס נוסף על רחוב בן גוריון מצד אחד והרב קוק מהצד השני רק יגביר את העומס שהוא כבר כיום בעיתי.
מיכאל , הרצלה  |  30.04.13
לכל התגובות