אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.בי.אי ממליצים על אפריקה ישראל: החברות בנות נסחרות מתחת לשווי השוק צילום: נמרוד גליקמן

אי.בי.אי ממליצים על אפריקה ישראל: החברות בנות נסחרות מתחת לשווי השוק

בית ההשקעות כותב בניתוח על הקבוצה: "כשנתיים לאחר הסדר החוב הכואב, אפריקה מצליחה לאט ובנחישות לשקם את עצמה"

30.04.2013, 13:56 | ענת ציפקין

בית ההשקעות אי.בי.אי מתחיל לסקר את חברת אפריקה ישראל, ומנתח את כדאיות ההשקעה בחברה.

בבית ההשקעות ערכו דו"ח מקורות ושימושים ל-3 השנים הקרובות בכדי לבחון את יכולת החברה לפרוע את חובותיה, לנתח את נקודות התורפה ולקבוע עד כמה סדרות האג"ח אטרקטיביות להשקעה.

לב לבייב, צילום: עמית שעל לב לבייב | צילום: עמית שעל לב לבייב, צילום: עמית שעל

המסקנה העיקרית אליה הגיעו כלכלני בית ההשקעות היא כי רוב חברות הבנות של אפריקה נסחרות עמוק מתחת להון העצמי ושוויין הכלכלי, ומגלמות פוטנציאל משמעותי לעלייה במחיר המניה.

אי.בי.אי העניק המלצת "קנייה" למניית אפריקה נכסים עם מחיר יעד של כ-55 שקל - גבוה ב-40% מעל מחיר השוק.

לטענת בית ההשקעות אפי פתוח (נסחרת בבורסה של לונדון), החברה בת של אפריקה ישראל, היא החברה האטרקטיבית מבין אחזקות אפריקה, עם מחיר יעד של 1.29 דולר למניה המשקף פוטנציאל אפסייד של 90%.

עוד כותבים באי.בי.אי כי מחיר היעד של אפריקה ישראל עומד על 11.5 שקל שגבוה ב-40% ממחיר השוק. לאור העובדה שכ-85% מנכסיה של החברה הינם החזקות בחברות סחירות, ולאור הפער האדיר בין השווי הנכסי הנקי (NAV) לכלכלי ממליצים באי.בי.אי על אפריקה ישראל בהמלצת ניטראלי בלבד ומעדיפים להיחשף לקבוצה דרך חברות הבנות.

מבחינת האג"ח של הקבוצה, באי.בי.אי כותבים כי "שוויים הכלכלי של נכסי החברה גבוה בכ-70% משווי השוק של הסדרות, ו-40% משווי הסדרות לפי הפארי (ערך מתואם).

ברקע, מציינים כלכלני בית ההשקעות כי כעת , כשנתיים לאחר הסדר החוב הכואב אפריקה מצליחה לאט ובנחישות לשקם את עצמה וכבר מספר שנים ברציפות שהיא מציגה שיפור תפעולי עקבי. שיפור שנובע הן מהמשך פיתוח הנכסים הן ממכירת נכסים ברווח והן מתהליכי התייעלות שהחברה עוברת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות