אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל תקנה ממנו אייפון, הוא שוטר סמוי צילום: בלומברג

בשולי הרשת

אל תקנה ממנו אייפון, הוא שוטר סמוי

משטרת סן פרנסיסקו מצאה פתרון אפשרי לבעיית גניבת הסמארטפונים, בדמות שוטרים סמויים שמנסים למכור טלפונים "גנובים" ברחבי העיר. מי שינסה לרכוש - ייעצר. המטרה: הרתעת הציבור מרכישת מכשיר גנוב

30.04.2013, 14:18 | עומר כביר
סמארטפונים, ובעיקר האייפונים היקרים, הם לא רק מוצר פופולרי בקרב צרכנים אלא גם בקרב כייסים: הם קטנים, נמצאים בכל מקום ולא פעם מושארים ללא השגחה. כעת מנסה משטרת סן פרנסיסקו להפחית את הגניבות באמצעות טקטיקה חדשה: לחסל את שוק הרוכשים של המכשירים הגנובים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של ההאפינגטון פוסט, שוטרים בסן פרנסיסקו לבושים בבגדים אזרחיים החלו לפקוד אזורים שידועים כמוקד פעילות למכירות חפצים גנובים, ולהציע לעוברים ולשבים לרכוב אייפונים שהם מצהירים עליהם כגנובים. ענית בחיוב? לא תקבלי אייפון בזול אלא זוג אזיקים סביב הידיים וטרמפ לתא המעצר הקרוב. “אם הם גונבים טלפון אבל לא יכולים למכור אותו, אם אין שוק, הרי שערפנו את ראש הנחש", אמר קפטן ג'ו גאריטי להאפינגטון פוסט.

זהירות, מכשירים גנובים, צילום: בלומברג זהירות, מכשירים גנובים | צילום: בלומברג זהירות, מכשירים גנובים, צילום: בלומברג

גניבת סמארטפונים הינה בעיה חמורה. לדברי המשטרה, מדובר ב-50% מכלל הגניבות בעיר, ורבים מהקרבנות הם נשים. ואולם, שוטרים שמסתובבים ומציעים למכור מכשירים גנובים מסתכנים בהפללה אסורה בה החשוד מתפתה לביצוע מעשה שלא היה עושה אחרת.

רוצה גלקסי S4? כמה כסף יש עליך?

המשטרה טוענת בהקשר זה כי האזור שבו פועלים השוטרים הסמויים, בסמוך למטה טוויטר בעיר, ידוע לשמצה בפעילות הסחר בחפצים גנובים והרוכשים יודעים בדיוק במה מדובר. בנוסף, השוטרים לא מציעים לרוכשים מחיר, אלא מבקשים מהם להציע להם הצעה שלא יוכלו לסרב לה.

ואולם, גם ברשויות החוק של סן פרנסיסקו יש המפקפקים ביעילות המהלך. “זה כמו המלחמה בסמים", אמר לאתר התובע המחוזי של סן פרנסיסקו, ג'ורג' גסקון. “ככל שאתה מבצע יותר מעצרים על שימוש בסמים, כך השימוש בסמים עולה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות