אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר טוויטר מזים את השמועות בדבר הנפקת הרשת החברתית צילום: בלומברג

יו"ר טוויטר מזים את השמועות בדבר הנפקת הרשת החברתית

ג'ק דורסי, ממייסדי החברה, טען כי היא אינה מתכננת מהלך שכזה והכחיש את הדיווחים בנושא. בתוך כך, הזהירה טוויטר מפני פריצות לחשבונות של כלי תקשורת, כמו זו שהובילה לצלילות בוול סטריט בשבוע שעבר

30.04.2013, 14:36 | נמרוד צוק

ג'ק דורסי, יו"ר טוויטר ואחד ממייסדיה, מכחיש את הדיווחים לפיהם הרשת החברתית נערכת להנפקה בבורסה בחודשים הקרובים. בראיון לסוכנות בלומברג, טען דורסי שמהלך שכזה כלל אינו עומד על הפרק בשלב זה.

קראו עוד בכלכליסט


"אנחנו אפילו לא חושבים על זה כרגע. מבחינתנו זו לא מטרה שיש להגיע אליה אלא רק אבן דרך. כשאתה חושב על הנפקה כעל מטרה וממהר לקראתה ואחר כך עוצר, זו לא הדרך הנכונה לבנות חברה לטווח ארוך", אמר דורסי.

לפני חודש, ב-21 במרץ, חגגו בטוויטר שבע שנים להקמת החברה. השירות כולל היום למעלה מ-200 מליון חשבונות פעילים והוא מייצר תעבורה של כ-400 מליון ציוצים ביום. שווי החברה מוערך כיום בתשעה מיליארד דולר בעקבות עסקה למכירת אחזקות של כמה מעובדיה בהיקף של 80 מליון דולר לקרן בבעלות חברת ניהול ההשקעות בלאק רוק, שנחשפה בינואר.

ג ג'ק דורסי, ממייסדי טוויטר | צילום: בלומברג ג

אנליסטים אחרים מעריכים את שוויה בעשרה מיליארד, אבל יש כאלה שחוששים מחזרה של "אפקט פייסבוק", שהונפקה במאי 2012 במחיר של 38 דולר למניה וצנחה מאז לשווי של 26-28 דולר למניה בשבוע האחרון. חברת המחקר eMarketer מעריכה כי הכנסותיה של טוויטר מפרסום יגיעו ב-2014 ל-808 מליון דולר, והערכות אחרות בקהילת ההון סיכון מדברות על כמיליארד דולר לשנה.

טוויטר מזהירה את כלי התקשורת

בתוך כך, מנסה החברה להתמודד עם שורה של פריצות שהתבצעו בתקופה האחרונה לחשבונות בעלי פרופיל גבוה. במקרה האחרון נפרץ החשבון של סוכנות הידיעות AP על ידי האקרים סורים, ששתלו בו דיווחים על פיגוע בבית הלבן. בעקבות הדיווח, נרשמו ירידות שערים קיצוניות בוול סטריט. טוויטר הוציאה מזכר שנשלח לשורה של גופי חדשות שמפעילים חשבונות בשירות, ובו שורה של המלצות לשיפור רמת אבטחת המידע, כגון בחירת סיסמאות חזקות, שמירה על אבטחת חשבון המייל שמשמש לכניסה לטוויטר והצבת מחשב ייעודי שישמש אך ורק להפעלת החשבון.

במזכר מזהירה טוויטר כי היא צופה שההתקפות על חשבונות מסוג זה יימשכו ביתר שאת, וחושפת כי הפריצות התבצעו באמצעות חדירה לחשבונות המייל של המפעילים ושימוש בהם להשגת הסיסמה. בטוויטר עובדים כעת על תהליך אימות דו-שלבי שיספק רמת אבטחה גבוהה יותר לכל משתמשי השירות, ובינתיים מציעים לגופים אליהם נשלח המזכר סיוע מהיר במיוחד בהתמודדות עם התקפות באמצעות כתובת אימייל אליה ניתן לפנות לתמיכה מיידית באירועים כאלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות