אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נורילסק ניקל תציל את פרויקט סוצ'י 2014 צילום: רויטרס

נורילסק ניקל תציל את פרויקט סוצ'י 2014

חברת הכרייה הגדולה ביותר ברוסיה נורילסק ניקל חתמה על חוזה במסגרתו תספק מימון פיננסי להשלמת בניית אתר סקי והכפר האולימפי עבור אולימפיאדת החורף

30.04.2013, 15:03 | סוכנויות הידיעות

חברת הכרייה הגדולה ביותר ברוסיה נורילסק ניקל חתמה על חוזה, במסגרתו תספק מימון פיננסי להשלמת בניית אתר סקי והכפר האולימפי עבור אולימפיאדת החורף, שתתקיים בסוצ'י ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

מצגת לסוצ מצגת לסוצ'י 2014. מה מובטח? | צילום: איי פי מצגת לסוצ

סוכנות החדשות רויטרס, המצטטת שלושה מקורבים לנושא, מדווחת כי נורילסק ניקל תזרים כספים לפרויקטים הממומנים על ידי הבעלים המיליארדרים, ולדימיר פוטנין ואולג דריפסקה, בתמורה לאחזקות בשני המתקנים. החדשות התפרסמו לאחר שנודע כי בתחילת החודש כמה מהמשקיעים המרכזיים באולימפיאדת סוצ'י 2014 ביקשו מהממשלה סיוע פיננסי. זאת בניסיון להקל על הנטל של מימון האירוע, שעל פי ההערכות עלותו תעמוד על 50 מיליארד דולר.

במכתב הממוען לסגן ראש הממשלה דמיטרי קוזאק, שמונה לעמוד בראש ההכנות לקראת המשחקים, מתארות ארבע חברות גדולות את האמצעים שלדעתם יש ליישם כדי "להבטיח החזר מינימאלי על ההשקעה". על המכתב חתומים המיליארדרים ולדימיר פוטנין ואולג דריפסקה, וכן ראשי הבנק הגדול ביותר ברוסיה, סברבנק שבבעלות ממשלתית, וענקית האנרגיה הממשלתית גזפורם.

על פי הדיווח ברויטרס, נורילסק הסכימה להמיר חוב של 196 מיליון דולר, שבו מחזיקה החברה של פוטנין, באחזקה בחברה שבונה את אתר הסקי רוזה חוטור (Rosa Khutor), שבו יתקיימו תחרויות הסקי האלפיני, ואופציה לקבל מתחם של שני בתי מלון באתר הסקי קרסנאיה פוליאנה. נורילסק תספק גם הלוואה של 140 מיליון דולר לחברה שבשליטתו של דריפסקה. ניתן יהיה להמיר את ההלוואה באחזקה בגובה 19.6% בפרויקט הכפר האולימפי שלו ואופציה לרכישת חלק מהמלון שייבנה שם.

"כתוצאה ממספר פעילויות טכניות, נורילסק מתחייבת לתרום כמשקיעה שותפה בסוצ'י", מסר מקור באינטרוס (Interros), החברה שמנהלת את האינטרסים העסקיים של פוטנין. דובר מטעמו של קוזאק הוסיף כי הממשלה בוחנת חלק מהבקשות שהועלו במכתב המקורי, כולל הענקת הקלות מס וסובסידיות לתשלום הריביות על ההלוואות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות