אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקינגס צפויים להישאר בסקרמנטו

הקינגס צפויים להישאר בסקרמנטו

בפגישת ועדת המעבר של ה-NBA הוחלט פה אחד להמליץ כי הבעלים ידחו את ההצעה להעביר את הקבוצה לסיאטל

30.04.2013, 15:25 | סוכנויות הידיעות

קבוצת סקרמנטו קינגס נחושה בדעתה להישאר בעיר, זאת לאחר שבפגישת ועדת המעבר של ה-NBA מיום שני הוחלט פה אחד להמליץ כי הבעלים ידחו את ההצעה להעביר את הקבוצה לסיאטל.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי סקרמנטו. יכולים להיות מרוצים אבל העבודה לא נגמרה, צילום: אם סי טי אוהדי סקרמנטו. יכולים להיות מרוצים אבל העבודה לא נגמרה | צילום: אם סי טי אוהדי סקרמנטו. יכולים להיות מרוצים אבל העבודה לא נגמרה, צילום: אם סי טי

בשלוש השנים האחרונות העתיד של הקינגס בסקרמנטו לוט בערפל, ובתקופה האחרונה הקבוצה עומדת במרכז קרב בין שתי הצעות מתחרות. האפשרות שהקינגס יעברו לסיאטל עברה בינואר להילוך מתקדם, לאחר שמשפחת מאלוף הסכימה למכור את הקבוצה למספר משקיעים בהובלת מנהל קרן הגידור כריס הנסן ויו"ר מיקרוסופט סטיב באלמר.

משפחת מאלוף מעוניינת למכור את 65% שהיא מחזיקה בקבוצה למשקיעים, שבכוונתם להעביר אותה לארנה חדשה בסיאטל, ולהשיב לה את השם סופרסוניקס.

מועצת המנהלים של ה-NBA תיפגש ב-13 במאי כדי להצביע על ההמלצות של ועדת המעבר, בעוד שהנסן ממשיך להביע את הנחישות שלו, שיצליח לקדם את ההצעה. "אף שאנחנו מאוכזבים מההמלצה של הוועדה, רצינו להדגיש כי אנחנו נותרים מחויבים להגשמת העסקה הזו", מסר בהצהרה שפורסמה באתר של ארנה סיאטל. "כפי שכולכם מודעים, יש לנו חוזה מחייב לרכוש את הקינגס תמורת סכום שיא עבור קבוצה ב-NBA, ויש לנו את אחת מקבוצות הבעלות הטובות ביותר שהוקמה אי פעם לרכישת קבוצת ספורט מקצועית בארה"ב, כמו כן הוכחנו שבידינו תוכנית יציבה בהרבה לבניית ארנה, והצענו מחיר גבוה בהרבה משהגישה קבוצת סקרמנטו שעדיין לא גובשה לגמרי. העברנו לנאמנות את כל הכספים הנחוצים לסגירת העסקה. לפיכך, אנחנו מתכוונים להבהיר בפני הליגה והבעלים בפגישת מועצת המנהלים הקרובה, שתתקיים באמצע מאי בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים את הטיעונים שלנו הן עבור המעבר והן לגבי התוכנית שלנו להתקדם עם העסקה".

בחודש שעבר שיפרה עיריית סקרמנטו את הצעתה לשמור על הקינגס בעיר, והכריזה על עסקה בשווי 447 מילון דולר עם יזמים פרטיים לבניית מתחם בידור וספורט חדש, שיארח את משחקי הקבוצה. ראש עיריית סקרמנטו קווין ג'ונסון, בעצמו שחקן כדורסל לשעבר, עמד בראש קמפיין מתמשך לשמור על הקינגס בעיר, והצליח אף להרכיב קבוצת משקיעים שהגישה הצעה לרכוש את הקבוצה, וכוללת את אייל הסופרמרקטים המיליארדר רון בורקל, מייסד 24 Hour Fitness מרק מסטרוב ומנכ"ל טיבקו סופטוור ויבק רנדיב.

לאחר ההכרזה של ועדת המעבר, ציין ג'ונסון כי "יש לנו עוד עבודה לעשות", ובראשה שכנוע משפחת מאלוף למכור את הקינגס למשקיעים מסקרמנטו. "הקרב עדיין לא הסתיים", צוטט ג'ונסון בעיתון המקומי סקרמנטו בי. "אני מרגיש כאילו זכינו בסיבוב בפלייאוף. עדיין יש לנו עוד עבודה לעשות. אנחנו לא רוצים לרקוד עדיין באנד זון (end zone)". לדבריו, המשקיעים מסקרמנטו ישוחחו בימים הקרובים עם בכירי ה-NBA, אולם הוא הודה כי אינו בטוח כיצד תהליך המשא ומתן מול משפחת מאלוף יתבצע.

קומישינר ה-NBA, דיוויד סטרן טען החודש כי ההצעה של סקרמנטו נמצאת "במגרש" הפיננסי של ההצעה מסיאטל, אולם משפחת מאלוף דחתה את הטענה הזו במכתב ששלחה לוועדת הייעוץ והמימון של הליגה. במכתב, מתאריך ה-17 באפריל, נטען עוד כי המשקיעים מסקרמנטו הגישו הצעה שתאמה את הערכת השווי של 525 מיליון דולר, שהעניק לקבוצה הנסן, שמאז העלה אותה ל-550 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות