אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: BriefCam הישראלית סייעה לתפוס את המחבלים בבוסטון

הערכות: BriefCam הישראלית סייעה לתפוס את המחבלים בבוסטון

הסטארט-אפ פיתח טכנלוגיית אבטחה המסוגלת לנתח, לאנדקס ולסכם בצורה חכמה אלפי שעות של צילומי מצלמות אבטחה ולהציג חשודים. לפי ההערכות, היא סייעה לכוחות הבטחון האמריקאים בחקירת הפיגוע

30.04.2013, 15:06 | אסף גלעד

בימים האחרונים החלו להופיעו דיווחים בתקשורת הישראלית והבינלאומית לפיהן מערכת האבטחה של חברת BriefCam הישראלית הייתה מעורבת בתפיסת זוג האחים המחבלים מפיגוע התופת במרתון בבוסטון. החברה עצמה סירבה להגיב לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת הישראלית מאפשרת לגופי בטחון לסרוק שעות של וידאו ממצלמות אבטחה בתוך דקות, על ידי כך שהיא מריצה אלגוריתם חכם המציג רק אירועים חשובים, אובייקטים רצויים ושינויים חדים - מה שיכול לסכם שעות של וידאו לדקות בודדות.

גם גורמים המקורבים לחברה הודו כי הם אינם יודעים האם ה-FBI באמת השתמש בתוכנה של Briefcam - וגם לא יכולות להיות אינדיקציות מיידות לכך. כל מה שנותר הוא להשליך מאירועים דומים, כמו למשל אירוע תפיסת המחבלים הנורווגים בריוויק, אז כוחות הבטחון המקומיים ציינו כי המערכת הישראלית סייעה בחקירה. אז, המערכת הישראלית אפשרה לכוחות הבטחון בנורווגיה לצפות בסרטוני אבטחה באורך של 30 אלף שעות בתוך 300 שעות-אדם בלבד, ובכך להתחקות אחר נתיבו של המחבל לפני זה נעלם.

החברה מכונה בתעשייה "הגוגל של סרטי האבטחה", בגלל המודל הספרטני שלה, המזכיר את מנוע החיפוש. בעוד שהשוק העיקרי שלה הוא ארגוני ביטחון, היא גם זמינה לאנשים פרטיים וחברות המעוניינים להתקין מצלמת אבטחה. לאחר מכן, התוכנה יכולה לקבץ, לסכם ולקצר את סרטוני האבטחה, לפי דרישה והגדרות ביחס של עד אחד למאה.

חברת בריפקאם מציגה את הממשק היעיל שלה חברת בריפקאם מציגה את הממשק היעיל שלה חברת בריפקאם מציגה את הממשק היעיל שלה

כך למשל, ניתן לכווץ לדקה אחת סרטון בן מספר שעות, ורלראות את כל הולכי הרגל שנכנסו ויצאו מתחנת רכבת תחתית באותו זמן, ואף להצמיד לכל אחד מהם את שעת הכניסה שלהם. המשתמש אז יכול לבחור הולך רגל מסוים שעליו מופיעה חותמת זמן, ואז המערכת תציג את כל חומר הוידאו המוצג עליו. בנוסף, ניתן לבצע חיפושים לפי תנועה וכיוון, כגון להציג את כל האנשים היוצאים מהתחנה, או כל אלו הנכנסים. או חיפוש על פי אובייקט - כגון הצגת כל הולכי הרגל הנושאים תיק, או כובע.

בריפקאם הוקמה על בסיס פטנטים של האוניברסיטה העברית, על ידי פרופ' שמואל פלג, גדעון בן צבי וד"ר ירון כספי. לפי ההסכם עם האוניברסיטה העברית, בריפקאם לא נדרשת לשלם תמלוגים על הפטנטים, אך לאוניברסיטה מניות בחברה. בחודש שעבר הובילה מוטורולה סולושנס סבב גיוס בן 6.5 מיליון דולר לחברה, יחד עם המשקיעים הקיימים בה: אביב ונצ'רס ורימאג'. החברה שהוקמה ב- 2007, מעסיקה כיום 30 עובדים בישראל ובסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מעניין... כל ה"דיווחים בתקשורת" הם של יחצ"ני החברה
סרקתי היטב בחיפוש את כל אמצעי התקשורת הציבוריים, ואת העיתונות המקצועית של תעשיית האבטחה בארה"ב - וחצי תריסר האיזכורים היחידים שמצאתי הם "מאמרים מטעם" או פירסומת יזומה של החברה, וגם זה בעיתונים משניים - המקומון של הרטפורד קונטיקט, עיתון של קהילות יהודיות בארה"ב... אז מה הם בעצם אומרים? "אולי השתמשו במערכת שלנו - אבל אין לנו שום אסמכתא שזה קרה, ובעצם בבוסטון אין מערכת שלנו כי הם לא קנו מאיתנו גפרור עד היום". "החברה סירבה להגיב לידיעה"... GIVE ME A BREAK. החברה שילמה ליחצ"ניה הרבה כסף כדי שידחפו את הידיעה המצוצה מהאצבע הזו כמה שאפשר לכל חור.
בוסטונאי , ארה"ב  |  01.05.13
לכל התגובות