אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם Azure מכניס למיקרוסופט מיליארד דולר בשנה? צילום: רויטרס

האם Azure מכניס למיקרוסופט מיליארד דולר בשנה?

מיקרוסופט מתהדרת במספרים מרשימים בכל הקשור למכירות של שירות ה-Azure. אולם על פניו יתכן כי מספרים אלה אינם מספרים את כל הסיפור מאחורי ההצהרות

30.04.2013, 16:27 | רפאל קאהאן

מנהל הכספים של חטיבת הכלים והשרתים של מיקרוסופט, קורט אנדרסון, הצהיר בראיון לבלומברג בינואר האחרון, כי החברה מייצרת כמיליארד דולר הכנסות משירות הענן שלה - Azure.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום בו נקב אנדרסון הוא די מדהים ומעמיד את מיקרוסופט בעמדת המתחרה הגדולה השנייה של AWS של אמזון. אולם, יתכן כי במציאות המצב איננו כך.

שירות אופיס 365 הוא SaaS אבל המכירות שלו לא מגיעות למיליארד דולר שירות אופיס 365 הוא SaaS אבל המכירות שלו לא מגיעות למיליארד דולר שירות אופיס 365 הוא SaaS אבל המכירות שלו לא מגיעות למיליארד דולר

על פי המדווח ולדברי אנדרסון עצמו, המספר בו נקב כולל גם מכירות של רישיונות תוכנה למוצרים המשמשים להפעיל שירותים נלווים לענני מחשוב כגון ווינדוס סרבר. 

אם כך, המכירות בהן מתהדרת מיקרוסופט אינן מתייחסות ישירות למוצרי מחשוב ענן מבוססי Azure בלבד.

ההגדרה המקובלת למחשוב ענן היא השכרת מוצרי תוכנה (SaaS) או תשתית (IaaS) על בסיס חודשי או על בסיס זמן שימוש. תוכנות תשתית הפעלה כגון ווינדוס סרבר אינן יכולות להיכלל במסגרתן מפני שמדובר במודל מכירה שונה לחלוטין.

ההכנסות של ווינדוס סרבר למשל, היו יכולות להיחשב כהכנסות ממחשוב ענן אם מיקרוסופט הייתה משכירה את פלטפורמת הסרבר לעסקים. אך כיום אין זה המצב.

אמזון, למשל, מכניסה כ-2 מיליארד דולר בשנה שעברה ממחשוב ענן. על פי הערכות של אנליסטים מוול סטריט, היא תגרוף השנה כ-3.8 מיליארד דולר מ-AWS.

למיקרוסופט אם כן יש עדיין כברת דרך רבה על מנת להשוות את מכירותיה לאלה של אמזון בתחום. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות