אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק בין יצרניות תחליפי החלב תופס תאוצה צילום: עמית שעל

המאבק בין יצרניות תחליפי החלב תופס תאוצה

מטרנה השיקה מוצר חדש שיתחרה ביצרניות האחרות בקטגוריית ה"קומפורט", שבה מוצרים להקלה על בעיות עיכול

30.04.2013, 22:39 | אורנה יפת

מתחמם המאבק בין יצרניות תחליפי החלב על קטגוריית ה"קומפורט", קטגוריית המוצרים המיועדים להקל על בעיות עיכול של תינוקות. אתמול השיקה מטרנה את מטרנה אקסטרה קייר קומפורט, תחליף החלב החדש שלה לקטגוריה. התחליף יתחרה בסימיליאק קומפורט, תחליף החלב הראשון מסוג זה שהושק בישראל ביוני 2012, ובנוטרילון קומפורט, תחליף החלב שהשיקה טבע לאחרונה בקטגוריה.

קטגוריית הקומפורט פותחה כדי לתת מענה לתינוקות הסובלים מתופעה המכונה קוליק, המתבטאת אצל תינוקות בגיל שבועיים עד שלושה חודשים בכאבי בטן ובגזים. מדובר בקטגוריה שנמצאת בצמיחה, ובעולם היא תופסת 30% מכלל קטגוריית תחליפי החלב. בארץ תופסת הקטגוריה כ־1% בלבד מכלל שוק תחליפי החלב, אשר נאמד ב־500 מיליון שקל בשנה. עם השקת המוצר טענו במטרנה ליתרונות הקיימים ברכיביו על פני מוצרים מתחרים, ובהם שילוב של פרוביוטיקה כבר משלב 1 של הזנת התינוק.

תחליפי חלב , צילום: עמית שעל תחליפי חלב | צילום: עמית שעל תחליפי חלב , צילום: עמית שעל

בקרוב אמורה מטרנה להעלות קמפיין טלוויזיוני חדש לקידום המוצר. הקמפיין יצטרך להתמודד עם קמפיין של המתחרה פרומדיקו לסימילאק קומפורט שכבר עלה ביום ראשון האחרון. הקמפיין מהווה המשך לקמפיין ההשקה הטלוויזיוני של המוצר, ששודר בחודשים ספטמבר ואוקטובר. על פי הערכות, בכל הקמפיינים הטלוויזיוניים של סימילאק קומפורט עד כה הושקעו 6 מיליון שקל.

בתוך כך, היום נודע ל"כלכליסט" כי השימוע שמתכוון הממונה על הגבלים עסקיים לערוך לחברות תחליפי החלב לקראת הכרזה עליהן כקבוצת ריכוז יידחה פעם נוספת, עקב בקשת חברות תחליפי החלב כי יינתן להן זמן היערכות נוסף לקראת השימוע. תחילה נקבע השימוע ל־28 באפריל אך נדחה לאמצע מאי. כעת יידחה מועדו ככל הנראה לסוף מאי.

חברות תחליפי החלב זומנו אתמול להתייצב במשרד הבריאות ב־9 במאי כדי לחתום על הסכם רשמי למימוש תוצאות המכרז שערך המשרד לאספקת תחליפי חלב לבתי החולים הממשלתיים. סימילאק, מטרנה ונוטרילון הם שלושת התחליפים שיסופקו בבתי החולים בשבועות הקרובים, על פי תוצאות המכרז. סימילאק תספק תחליפי חלב ל־78% מכלל התינוקות שייוולדו בבתי החולים הממשלתיים, לעומת מטרנה שתספק תחליפים ל־70% מהתינוקות ולנוטרילון שתספק תחליפים ל־52% מהתינוקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות