אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה מפתחים במעבדות BGI: דג שגדל מהר וחזיר שזוהר בחושך צילום: אי פי איי

מה מפתחים במעבדות BGI: דג שגדל מהר וחזיר שזוהר בחושך

ב-2003 התפרץ וירוס ה־SARS, שהרג אלפים בסין והכניס את העולם לחרדה מפני הידבקות. בפעולה מהירה ריצפה BGI את הגנום של הנגיף וסייעה לייצר 300 אלף ערכות דיאגנוסטיות שנתרמו, חינם, למרפאות בסין

02.05.2013, 09:01 | קרן צוריאל הררי

בקומה העליונה של מטה BGI בשנזן שוחה באקווריום דג גדול ומנומר. זהו דג דקר (לוקוס בשמו העממי) שפותח בחברה. מה שמיוחד בו הוא שהוא גדל מהר פי שלושה מדקר רגיל, וב־BGI טוענים שהוא גם טעים יותר. הדקר הגדול הוא אחד מרשימה ארוכה של הישגים מדעיים של החברה, כמו מיפוי הגנום של האורז, הדוחן, דוב הפנדה הגדול, אלפי אורגניזמים שנמצאים במעיים האנושיים, 90 סוגי קטניות וחומוס, תולעת המשי, תפוח אדמה, מלפפון, פולי סויה, דבורה, לטאה, פרעוש מים ואדם קדמון. במקביל היא עוסקת גם ב"שיבוט בעבודת יד" - טכניקה שפותחה בחברה שבאמצעותה שיבטו עד כה בהצלחה עכבר, כבשה וחזיר קטן שזוהר בחושך.

חוקרים במעבדה ב-BGI , צילום: אי פי איי חוקרים במעבדה ב-BGI | צילום: אי פי איי חוקרים במעבדה ב-BGI , צילום: אי פי איי

כבר ב־2003 הוכיחה BGI את יכולתה לא רק לייצר ידע אלא גם להועיל באופן מיידי לבריאות. באותה שנה התפרץ וירוס ה־SARS, שהרג אלפים בסין והכניס את העולם לחרדה מפני הידבקות. בפעולה מהירה ריצפה BGI את הגנום של הנגיף וסייעה לייצר 300 אלף ערכות דיאגנוסטיות שנתרמו, חינם, למרפאות בסין. בקיץ 2010 נחלצה BGI שוב לעזרה דומה, כאשר חיידק אי־קולי ייחודי התפרץ בגרמניה וגרם למותם של כמה אנשים. בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי האוניברסיטאי המבורג־רפנדורף, רוצף הגנום של החיידק בתוך שלושה ימים, והמידע פורסם ברשת והונגש למוסדות מחקר ורפואה. מדענים מרחבי העולם שניגשו למידע ניתחו במהירות את המבנה, גילו שמדובר בזן חדש שעמיד לכמה סוגי אנטיביוטיקה ואיתרו את זו שתטפל בהצלחה בחולים.

כיום שותפים עובדי BGI במאות פרויקטים בתחומי הבריאות (סרטן, אבחנת אי־תקינות בכרומוזומים של העובר על בסיס ניתוח דם האם, בדיקות דיאגנוסטיקה בתינוקות רכים, מיפוי הגנום הסיני, סוכרת ועוד); החקלאות (בין היתר פרויקט למיפוי אלף צמחים וחיות בעלי חשיבות מדעית וכלכלית, הפרויקט הבינלאומי לחתולים גדולים, וריצוף צמח הקסאווה, ששורשיו מספקים פחמימות לתזונת חצי מיליארד איש בעולם); והמיקרו־אורגניזמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות