אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נובל משיקה שירות ענן ללא ענן

נובל משיקה שירות ענן ללא ענן

Filr הינו פתרון שיתוף קבצים לסביבות מחשוב ארגוניות, היתרון שלו? היא אינו מתבסס על אחסון קבצים בענן ציבורי מרוחק

01.05.2013, 14:47 | רפאל קאהאן

חברת נובל הוותיקה חוזרת לחדש בתחום המחשוב הארגוני. החברה שהייתה מחלוצות רשתות התקשורת ונקנתה לפני שנתיים השיקה פתרון אחסון נתונים שיתחרה בגוגל דרייב, דרופבוקס, בוקס, סקיידרייב של מיקרוסופט ודומיהן.

קראו עוד בכלכליסט

פתרון ה-Filr מאפשר לארגונים להתקין מערכת שיתוף קבצים בתוך הרשת הפנימית של הארגון. היתרון המיידי - במקום לאחסן את הקבצים בשירות ענן מרוחק, הם נשמרים ברשת המקומית והאחריות על השליטה עוברת לידי המנמ"ר.

במקום לאחסן את הקבצים הארגוניים מרחוק - אחסנו אותם אצלכם במשרד, צילום: שאטרסטוק במקום לאחסן את הקבצים הארגוניים מרחוק - אחסנו אותם אצלכם במשרד | צילום: שאטרסטוק במקום לאחסן את הקבצים הארגוניים מרחוק - אחסנו אותם אצלכם במשרד, צילום: שאטרסטוק

נובל טוענת כי הפתרון עונה על בעיות האבטחה והאחסון המרוחק שגורמות לארגונים רבים להימנע משימוש בפתרונות ענן לשיתוף קבצים ארגוניים.

על פניו מדובר במעין ענן פרטי, אולם כאן כל הקבצים מאוחסנים לוקאלית, מה שמשאיר את השליטה עליהם בידי מחלקת ה-IT של הארגון. בפתרונות כגון גוגל דרייב או בוקס למשל, הלקוח מחוייב לסמוך על שירות אחסון מרוחק.

מודל המכירות של הפתרון הוא על בסיס משתמש, בנוסף מציעים בנובל חבילות של 50 משתמשים. הפתרון מתבסס על שלוש מכונות וירטואליות שמספקות את בסיס הנתונים, את האינדקס ואת הקישוריות ללקוחות.

התוכנה עובדת שרתי נובל ועל שרתי ווינדוס סרבר 2003 ו-2008. האפליקציה תומכת בווינדוס, מק, אייפון ואייפד, אנדרואיד, בלקברי וגישה מבוססת אינטרנט דרך דפדפן.      

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות