אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינדוס 8 עדיין מדשדשת, מיקרוסופט מאבדת נתח שוק צילום: ניצן סדן

ווינדוס 8 עדיין מדשדשת, מיקרוסופט מאבדת נתח שוק

מערכת ההפעלה האחרונה של ענקית התוכנה מציגה נתוני צמיחה מאכזבים. לצידה, ירדה תפוצתן של יתר מערכות ההפעלה של מיקרוסופט בחודש האחרון. רק ווינדוס XP הוותיקה שומרת על כוחה

01.05.2013, 16:43 | נמרוד צוק

התקוות שמיקרוסופט תלתה בווינדוס 8 מתממשות לאט מהצפוי: באפריל צמח נתח השוק של מערכת ההפעלה החדשה ב-0.53% והגיע ל-3.83% מכלל מערכות ההפעלה ל-PC. שאר הגרסאות של ווינדוס איבדו ביחד נתח שוק גדול יותר.

קראו עוד בכלכליסט

ויסטה איבדה 0.24% וירדה ל-4.75% ו-ווינדוס 7 איבדה 0.01% וירדה ל-44.72%. ווינדוס XP הוותיקה עדיין שומרת על כוחה בקרב המשתמשים, עם נתח שוק של 38.31%, לאחר ירידה של 0.42%. הנתונים מתבססים על המידע של חברת Net Application, שעוקבת אחר דפוסי הגלישה של 160 מליון משתמשים ב-40 אלף אתרים.

מסך הנעילה של ווינדוס 8 מסך הנעילה של ווינדוס 8 מסך הנעילה של ווינדוס 8

לפי דיווח של The Next Web, מיקרוסופט איבדה בסה"כ כ-0.11% מנתח השוק של מוצרי ווינדוס - יותר בגדר קיפאון מאשר ירידה של ממש, אבל עדיין בגדר רעות עבור ענקית התוכנה מרדמונד, שהצליחה לחזור בסוף 2012 למגמה של הגדלת נתח השוק, ועתה חוזרת לדפוס הקודם של ירידה איטית. בנוסף, קצב הצמיחה של ווינדוס 8 תואר כנמוך משל ווינדוס 7 חודשים ספורים לאחר השקתה.

ממתינים לווינדוס Blue

גרסאות ווינדוס השונות שלטו באפריל ב-91.78% מהשוק בסך הכל (0.16% הנותנים שייכים לגרסאות ישנות יותר), כאשר OS X זכתה ל-7.01% ולינוקס ל-1.21%. המרוויחה העיקרית על חשבון מיקרוסופט היא אפל, שמערכת ההפעלה שלה צמחה ב-0.07%, לצד לינוקס שצמחה ב-0.04%.

בין הסיבות האפשריות לצמיחה האיטית בנתח השוק של ווינדוס 8 אפשר למנות את סיום מבצע השדרוג ב-15 דולר שהציעה החברה לזמן מוגבל עם השקת המערכת, ואת העדפת חלק מהלקוחות להמתין להשקת הגרסה הבאה של ווינדוס, הידועה בשם הקוד Blue או ווינדוס 8.1, שצפויה להיחשף בסוף יוני.

ווינדוס 8.1 אינה מערכת הפעלה חדשה, אלא חבילת עדכונים נרחבת לווינדוס 8, שצפויה לכלול בין השארת את החזרת כפתור "התחל" ושולחן העבודה המסורתיים כאופציה לממשק המשתמש החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
למי שרוצה לשמוע חווד אמיתי ואובייקטיבי
בתור משתמש זהיר שלא קופץ על כל חידוש, אני משום מה עברתי ל win8 בגלל מבצע השדרוג ובשבוע הראשון הצטערתי. כפתור ההתחל היה חסר מאד, לא ממש ראיתי את ההבדלים - אבל היום כמה חודשים אחרי שימוש - אני חייב לומר שהמערכת פרודקטיבית ביותר, יציבה, מנהלת את עצמה ברקע בלי יותר מדי הטרדות, והיא אפילו ממכרת. כפתור ההתחל בהחלט לא נחוץ יותר. יש את כפתור החלון במקלדת - הוא הרבה יותר מהיר מלהזיז את העכבר לפינה התחתונה כל פעם. אני מקבל חיווי גראפי הרבה יותר גדול לכל ה- 140 תוכנות שיש לי על המחשב - מאד קל לארגן אותם לפי קבוצות כמו שאני רוצה, להסתיר חלק מהן אם אני לא צריך, חיווי המערכת מבחינת תפקוד הרבה יותר ברור - חברה' - זה לא ויסטה - זה שדרוג נחמד מאד ל 7 - אני בהחלט ממליץ עליו. גם אני שמעתי תמיד על - תחכה ל SP1 - במקרה הזה אני לא רואה סיבה לכך. באמת כל הכבוד על הביצוע. כל החומרה המחוברת מקבלת תמיכה בדרייברים ללא בעיה, התקנה פשוטה מאד - בקיצור - יש מי שממליץ (חמסה)
ממליץ אובייקטיבי  |  02.05.13
לכל התגובות