אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגר התיק נגד ראש עיריית חדרה חיים אביטן בחשד למרמה צילום: אוראל כהן

נסגר התיק נגד ראש עיריית חדרה חיים אביטן בחשד למרמה

חקירת המשטרה עסקה במינוי יפים רויזמן לתפקיד מנכ"ל החברה לטיפול והשבת מי הביוב באזור חדרה ב-2006 ובמעורבותו של ראש העיריה במינוי. התיק נסגר מחוסר ראיות

01.05.2013, 19:08 | זוהר שחר לוי

הפרקליטות הודיעה היום (ד') כי סגרה מחוסר ראיות את התיק נגד ראש עיריית חדרה חיים אביטן שנחשד בעבירות מרמה והפרת אמונים. אביטן: "תמיד ידעתי שאין בסיס להאשמות נגדי ושצדקתי תצא לאור".

קראו עוד בכלכליסט

לפני כארבע שנים, בעקבות דו"ח של מבקר המדינה, נפתחה חקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יחא"ה) בעניינו של אביטן. חקירת המשטרה עסקה במינוי יפים רויזמן לתפקיד מנכ"ל החברה לטיפול והשבת מי הביוב באזור חדרה בשנת 2006 ובמעורבותו של ראש העיר במינוי.

חיים אביטן, ראש עיריית חדרה, צילום: אוראל כהן חיים אביטן, ראש עיריית חדרה | צילום: אוראל כהן חיים אביטן, ראש עיריית חדרה, צילום: אוראל כהן

בסופה של החקירה העבירו חוקרי יאח"ה המלצה לפרקליטות להעמיד לדין את אביטן על עבירות של מרמה והפרת אמונים. מאז המלצה זו שקלו בפרקליטות מחוז חיפה אם להגיש כתב אישום ובסופו של דבר הוחלט על סגירתו של התיק מחוסר ראיות. היום עדכן פרקליט מחוז חיפה, עו"ד עמית איסמן, לראש עיריית חדרה בהחלטה.

בעקבות ההחלטה מסר אביטן: "תמיד ידעתי שאין בסיס להאשמות מולי. כל הנחיות המבקר בוצעו במלואן ועובדה שגם

לאחר מכן, כשכלל לא הייתי שיתף להליך הבחירה, שוב נבחר יפים רויזמן לתפקיד והוא מכהן בו עד היום.

"גורמים אינטרסנטיים פוליטיים ניסו להלביש עליי תיק ללא כל בסיס עובדתי, גרמו לי לעוול מתמשך משווע ויצאו נגדי במסע הכפשות והשמצות. מדינת ישראל היא מדינת חוק, ותמיד ידעתי שכשיגיע הנושא לבחינה מעמיקה תצא צדקתי לאור. חיים אביטן הוא ראש עיר חזק המוביל את חדרה ביושר, בשקיפות ובנחישות להמשיך להיות אחת הערים החשובות והמובילות בישראל. גם עבור התושבים, שתמי בי לאורך כל השנים והביעו את אמונם בי, חשוב לי שהצדק לא רק נראה אלא גם נעשה והיום גם הם מאושרים להיווכח שאין בי רבב", ציין אביטן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות