אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"שיטת גביית האגרה לא מתאימה לרוח התקופה"

"שיטת גביית האגרה לא מתאימה לרוח התקופה"

כך לדברי יו"ר רשות השידור אמיר גילת בשיחה עם "כלכליסט": "הרשות צריכה לעסוק רק בשידור ולא בגביית אגרה מאזרחים"

02.05.2013, 08:31 | אופיר דור
"גביית אגרת הטלוויזיה במתכונת הנוכחית פשוט לא עובדת. מדובר במנגנון שנוצר ב־1965 ואינו מתאים עוד לרוח התקופה", אמר אתמול יו"ר רשות השידור אמיר גילת בשיחה עם "כלכליסט".

לדברי גילת, "רשות השידור צריכה לעסוק בשידור ולא בגביית אגרה מאזרחים. כדי שהרשות תוכל להישאר רלבנטית ואטרקטיבית, היא לא יכולה להרשות לעצמה לנקוט אמצעים לא לגיטימיים הקשורים בגביית האגרה".

אמיר גילת אמיר גילת אמיר גילת

גילת נמנע מלנקוט עמדה איזו שיטה צריכה להחליף את גביית האגרה על מקלט הטלוויזיה, אך הצביע על שתי חלופות שקיימות בעולם למימון השידור הציבורי: תשלום לכל משק בית דרך חשבון החשמל או הארנונה או קבלת תקציב מוגדר מהמדינה.

"כתוצאה מהשינויים הטכנולוגיים אנשים צורכים תוכן באמצעים אחרים ולא דרך הטלוויזיה, ולכן לא רחוק היום שלרשות השידור כבר לא יהיו מקורות הכנסה", אמר גילת. "זה גם לא הגיוני שמי שיש לו טלוויזיה במעגל סגור יחויב בתשלום אגרה, אך מי שצופה בטלוויזיה דרך הסמארטפון יהיה פטור מתשלום".

עם זאת, גילת לא חזר בו מעמדתו כי יש לנקוט "אפס סובלנות" כלפי מי שלא משלם את האגרה. "יש חוק וצריך לאכוף אותו, לא ייתכן שאזרחים יעשו דין לעצמם. צריך להיות צדק חברתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

103 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

103.
מס חזרים
היום יותר מתמיד במיוחד שיש לך שר אוצר שהיה איש תקשורת הוא לי יבגוד בחברים שלו ואליי בעתיד יצטרך לחזור לשם ו התקשורת מנצילת את זה במיוחד ערוץ אחד והמנכ"ל ההזוי שלא שחושב שבגלל יאיר לפיד הוא חבר למקצועה בעבר הקרוב ואולי בעתיד אפשר לחגוג על חשבון הציבור הציבור לא מטומטם והציבור לא ישלם מי שצריך לשלם זה אוכלי החינם האלה צרכים ללכת לישון ושלאה נישמע אותם ואת השטויות שלהם מספיק
אחד שיכפת לו  |  06.05.13
102.
מזל שאת הכדורגל אי אפשר לשדר בשידור חוזר אחרת גם את זה הייתם עושים
לא ראיתי תוכן מקורי בערוץ הראשון כבר שנים. הדבר היחיד שלא בשידור חוזר הם משחקי כדורגל, ארועים ממלכתיים וחדשות. על זה לא שווה לשלם לכם גרוש! ומה עושים כל העובדים אצלכם? ללחוץ על כפתור הPLAY בDVD שאתם מקרינים שידורים חוזרים לא צריך אלפי עובדים
פראייר שמשלם  |  06.05.13
100.
יש לי רעיון!
שימו לב מה הייתי עושה אם הייתי שר התקשורת - הייתי, בהדרגה, מבטל את ערוץ 1, אבל מחייב כל אחד מהערוצים המסחריים (ואולי גם ערוצים ישראלים-כלליים שיש בממירים כמו ערוץ 9, 24 וכו') להתחייב על אחוז מינימלי של שידור איכותי/תרבותי גם בפריים טיים. אולי היה יכול להיות "ראשון תרבות" למשל שבו כל הערב מוקדש לתוכניות סטייל ערוץ 1 של היום. הטענה העיקרית היא הרי ש"לא מספיק שאנחנו משלמים לחברות הלוויין - אנחנו צריכים לשלם גם אגרה?" אז שחברות הלוויין יספגו את האגרה.
מתן , כפר סבא  |  05.05.13
לכל התגובות