אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטרום רוכשת חברת טעמים מדרום אפריקה ב-5.2 מיליון דולר צילום: עמית שעל

פרוטרום רוכשת חברת טעמים מדרום אפריקה ב-5.2 מיליון דולר

ג'נדרי, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי טעמים, רשמה ב-2012 מחזור מכירות של כ-5 מיליון דולר

02.05.2013, 11:57 | כלכליסט

חברת פרוטרוםהודיעה היום (ה') כי תרכוש את חברת הטעמים הדרום אפריקאית ג'נדרי (JannDeRee) תמורת 5.2 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

פרוטרום, יצרנית תמציות טעם וריח לתעשיות המזון ומשקאות, רשמה בשנת 2012 מכירות בהיקף של 618 מיליון דולר - 19% יותר מאשר בשנת 2011. החברה רשמה בשנה שעברה רווח נקי של 52 מיליון דולר, גידול של 23.7% לעומת שנת 2011.

לדברי אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום, העסקה תתרום לחיזוק מהותי של הקבוצה באזורים הצומחים במהירות של אפריקה. "רכישת ג'נדרי ממשיכה את יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית של פרוטרום", אמר יהודאי.

אורי יהודאי, נשיא ומנהל עסקים ראשי של פרוטרום, צילום: עמית שעל אורי יהודאי, נשיא ומנהל עסקים ראשי של פרוטרום | צילום: עמית שעל אורי יהודאי, נשיא ומנהל עסקים ראשי של פרוטרום, צילום: עמית שעל

מפעליה של ג'נדרי ממוקמים ביוהנסבורג, דרום אפריקה ובכוונת פרוטרום להביא למיזוג הפעילות הכוללת של החברה הבת פרוטרום אפריקה עם ג'נדרי, בעוד שהנהלת ג'נדרי צפויה להשתלב במטה הנהלת פרוטרום באפריקה.

בשנת 2007 הכריזה פרוטרום על פתיחה של מהלך רכישות אסטרטגי, ומאז השקיעה כ-290 מיליון דולר ברכישה של 17 חברות. רכישת ג'נדרי מהווה נדבך נוסף בהתפתחות החברה בכיוון זה. ג'נדרי, רשמה ב-2012 מחזור מכירות של כ-5 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות