אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS חוסך: עוזב את מרבית משרדיו בבניין הבנק במנהטן  צילום: בלומברג

UBS חוסך: עוזב את מרבית משרדיו בבניין הבנק במנהטן

הבנק השוויצרי יעזוב 75% משטח משרדיו במגדל המכונה באופן בלתי רשמי בניין UBS; מוסדות פיננסיים אחרים שוקלים מהלך דומה

05.05.2013, 12:45 | סוכניות הידיעות
הבנק השוויצרי UBS, שהחל בתוכנית צמצומים של אלפי משרות, מתכנן לעזוב חלק עיקרי משטח משרדיו השכורים בבנין בפארק אווניו שבמנהטן, ניו יורק. בנק ההשקעות צפוי לפנות 75% משטחיו במגדל, המכונה באופן בלתי רשמי בניין UBS. במסגרת מהלך זה ישחרר הבנק בשנה הבאה כ-35 אלף מ"ר בבניין לשכירות משנה.

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוץ בתקציב החזקת המשרדים מתבצע במקביל לגידול ברווחיות הבנק. UBS דיווח בשבוע שעבר על רווח של 1.06 מיליארד דולר ברבעון הראשון, הרבה מעבר לתחזיות האנליסטים. רוברט אלכסנדר, יו"ר אזורי של חברת הנכסים CBRE, המנהלת את הבניין ומחזיקה בחלק ניכר ממניותיו, אישר את תוכנית הפינוי של הבנק. אלכסנדר הסביר כי UBS, שפועל באופן אגרסיבי לשיפור עקבי בתוצאותיו, החליט כי הוא מחזיק בעודף של שטח שיש לוותר עליו. פעילים בתחום מדווחים כי גם מוסדות פיננסיים אחרים שוקלים צעדים דומים של פינוי שטחים.

UBS, צילום: בלומברג UBS | צילום: בלומברג UBS, צילום: בלומברג

לדברי אלכסנדר, עיקר פעילותו של הבנק בניו יורק תרוכז במשרדי הבנק המרוכזים בבניין אחר בעיר וכן במשרדיו בקונטיקט. מקורות שלא צוטטו בשמם, ושמעודכנים בתוכניות הפינוי, דיווחו כי הבנק מתכוון להמשיך להחזיק בחמש קומות בבניין בפארק אווניו, לפחות עד מועד תום הסכם השכירות, בשנת 2018. למידע זה לא ניתן אישור מגורם רשמי כלשהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות