אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה להגדיל את יעד הגירעון ל-4.65% צילום: עמית שאבי

הממשלה אישרה להגדיל את יעד הגירעון ל-4.65%

במקום 4.9% בהצעה שהגיש השר לפיד למזכירות הממשלה בשבוע שעבר. בנוסף תגדל השנה מסגרת התקציב באופן חד פעמי בסכום של כ- 6.5 מיליארד שקל

05.05.2013, 13:49 | כלכליסט

הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעתו של שר האוצר יאיר לפיד להגדיל את יעד הגירעון ל-4.65% תוצר בשנת 2013, במקום 4.9% בהצעה שהגיש לפיד למזכירות הממשלה בשבוע שעבר. ההחלטה להגדיל את יעד הגירעון לשנת 2014 מ- 2.75% מהתוצר ל-3% נותרה ללא שינוי.  

קראו עוד בכלכליסט

יחד עם הגדלת יעד הגירעון תגדל השנה מסגרת התקציב באופן חד פעמי בסכום של כ- 6.5 מיליארד שקל מעבר לסכום שמתיר לה הכלל הפיסקלי. הגדלת מסגרת התקציב תאפשר לממשלה לבצע השנה קיצוץ קטן מהמתוכנן בסכום זהה.

יאיר לפיד ובנימין נתניהו (ארכיון), צילום: מיקי נועם אלון יאיר לפיד ובנימין נתניהו (ארכיון) | צילום: מיקי נועם אלון יאיר לפיד ובנימין נתניהו (ארכיון), צילום: מיקי נועם אלון

הגדלת יעד הגירעון נובעת מהעובדה שתקציב המדינה לשנת 2013 יאושר סופית בכנסת רק לקראת חודש אוגוסט, ולכן לא ניתן יהיה לצמצם השנה את הגירעון העצום שנצבר עד עכשיו בתקציב הממשלה.

ההחלטה למתן את הגדלת יעד הגירעון התקבלה שלשום אחרי הצהריים, והיא למעשה פשרה בין ההצעה של לפיד להגדיל את יעד הגירעון ל- 4.9% מהתוצר, לבין העמדה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושל נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, שתמכ ביעד גירעון נמוך יותר, בסביבות 4%.

קדמה לכך פגישה שהתקיימה ביום חמישי שעבר בין הדרגים המקצועיים במשרד ראש הממשלה, משרד האוצר ובנק ישראל. בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, מנכ"לית האוצר יעל אנדורן, הממונה על התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ, והמשנה לנגיד בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג. לאחר אותה פגישה קיים לפיד שיחת טלפון עם הנגיד פישר הנמצא בחופשה פרטית בארצות הברית, והשניים סיכמו על יעד הגירעון החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות