אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזדמנות לרילוקיישן? חברות טכנולוגיה בארה"ב מקדמות חוק להעסקת זרים  צילום: בלומברג

הזדמנות לרילוקיישן? חברות טכנולוגיה בארה"ב מקדמות חוק להעסקת זרים

פייסבוק, מיקרוסופט, אפל ועוד חברות דוחפות לאישור חוק שיעניק עדיפות לרמת ההשכלה בקרב מהגרים על פני קשרי משפחה: "יעודד יזמים מהעולם לבוא לארה"ב וליצור מקומות עבודה"

05.05.2013, 17:58 | סוכנויות הידיעות

חברות הטכנולוגיה הגדילו את הוצאותיהן על שתדלנות בעשרות אחוזים כדי לקדם את אישורו של חוק הגירה חדש בקונגרס האמריקאי. הצעת החוק החדשה מעניקה עדיפות לרמת השכלה בקרב מהגרים על פני קשרי משפחה שלהם בארה"ב. בכך יוקל על חברות הטכנולוגיה לאייש משרות פנויות בשורותיהן במהנדסים שאינם אזרחי ארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק היא החברה שהוצאותיה על שתדלנות צמחו באופן החד ביותר מבין חברות הטכנולוגיה. בסוף השבוע האחרון התברר כי ברבעון הראשון של 2013 היא הוציאה 2.45 מיליון דולר על תשלום לשתדלנים. מדובר בזינוק של 277% בהוצאות למטרה זו לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז הוציאה פייסבוק 650 אלף דולר. במהלך שנת 2012 כולה הוציאה פייסבוק 4 מיליון דולר על שתדלנות.

מטה פייסבוןק, צילום: בלומברג מטה פייסבוןק | צילום: בלומברג מטה פייסבוןק, צילום: בלומברג

רוב ג'סמר, שמייעץ בנושא למארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, אמר בראיון ל"ניו יורק טיימס" ש"החוק החדש ייתן להרבה אנשים שלמדו בארה"ב את ההזדמנות להישאר בה ויעודד יזמים מכל העולם לבוא לארה"ב וליצור בה מקומות עבודה".

מלבד פייסבוק העלו חברות טכנולוגיה נוספות את הוצאותיהן על שתדלנות. אפל שילמה 720 דולר לשתדלנים במהלך הרבעון הראשון של 2013, עלייה של 44% לעומת הוצאותיה ברבעון הראשון של 2012, שעמדו על 500 אלף דולר. מיקרוסופט שילמה לשתדלנים 2.53 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013, עלייה של 41% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז שילמה 1.79 מיליון דולר. אמזון הוציאה 860 אלף דולר על שתדלנות ברבעון הראשון של השנה, לעומת 650 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות