אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוויטה של משפחת נתניהו בשנגחאי: 70 אלף שקל ללילה צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

בלעדי לכלכליסט

הסוויטה של משפחת נתניהו בשנגחאי: 70 אלף שקל ללילה

ראש הממשלה ורעייתו לנים בביקורם בסין יחד עם בניהם באחד מחדרי המלון היקרים באסיה, שכולל גם מכון כושר, ספא ומכון מסאז' הנפרדים משאר המלון. במשרד רה"מ הדגישו כי המארחים נושאים בעלויות

06.05.2013, 06:54 | רחל בית-אריה ותומר אביטל

משפחת נתניהו לא מסתפקת בפחות מהטוב ביותר: ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ישהו במהלך הביקור בן היומיים בשנגחאי בסוויטה הנשיאותית במלון הגדול והיקר ביותר בעיר, שנחשב לאחד היקרים באסיה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסוויטה בגודל 500 מ"ר בת ארבעה חדרי שינה, מכון כושר, ספא, סאונה ומכון מסאז' פרטי נפרד משאר המלון, צופה לקו הרקיע של שנגחאי ומרוהטת בריהוט סיני עתיק.

הסוויטה לא מוצעת בהצעות מחיר לקהל הרחב אך סקירה של CNN ב־2010 דירגה אותה כיקרה בעיר, עם תו מחיר של 120 אלף יואן. כ־70 אלף שקלים. סוויטות אחרות באותו מלון עולות עשירית ואף פחות מהמחיר הזה. במשרד רה"מ ציינו כי התעריף למעשה נמוך בעשרות אלפי שקלים, והדגישו כי הסינים הם אלו שנושאים בעלויות הלינה מאחר ומדובר בביקור ממלכתי. מהמשרד נמסר כי "העובדה שהסינים בחרו לשכן אותו דווקא במלון הזה מעיד על החשיבות שהם מייחסים לביקור הזה".

מתוך הסוויטה היוקרתית במלון בשנגחאי מתוך הסוויטה היוקרתית במלון בשנגחאי מתוך הסוויטה היוקרתית במלון בשנגחאי

הסינים, אגב, מממנים לא רק את הזוג נתניהו, אלא עשרה אנשים מתוך הפמלייה שאותה מביא עמו ראש הממשלה, בה יש לא פחות מארבעה דוברים. הזוג נתניהו מאידך הוא זה שמשלם את הטיסות והלינות באותו מלון יוקרה של שני ילדיהם המתלווים לביקור, יאיר ואבנר. בעת ביקורים ממלכתיים אכן נוהגת המדינה המארחת לשאת בעלויות הביקור של ראשי המדינה ופמלייה מצומצמת - לפי הנהלים. כך למשל שילמה ישראל על אירוחו של הנשיא אובמה במלון המלך דוד.

 

את ביקורו יתחיל נתניהו בשנגחאי שם יקיים סדרה של פגישות עם ראשי ממשל ואנשי עסקים סינים. בנוסף יערוך ראש הממשלה ביקורים במפעלי התעשייה המקומית במטרה להרחיב את שיתוף הפעולה בין הכלכלות של שתי המדינות ולהגדיל משמעותית את הייצוא הישראלי לסין. ביום רביעי צפוי ראש הממשלה להגיע משנגחאי לבייג׳ין שם ייפגש עם נשיא סין שי ג'ין-פינג, עם ראש ממשלת סין לי קה-צ'יאנג ועם בכירים נוספים בממשל הסיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות