אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמנות: מכירות האביב בניו יורק ציור: רוי ליכשטנשטיין

אמנות: מכירות האביב בניו יורק

אמנות עכשווית צפויה להשיג מחירים טובים יותר מיצירות אימפרסוניסטיות בכריסטיס וסותביס

07.05.2013, 08:28 | רעות ברנע

אחרי שבשנה שעברה שברה "הצעקה" של אדוארד מונק את שיאי המחיר ליצירה, ונמכרה ב־120 מיליון דולר, השנה צפויות יצירות עכשוויות יותר לככב במכירות הפומביות של האביב הקרוב בניו יורק.

שני בתי המכירות הגדולים, כריסטיס וסותביס, מעריכים כי במכירות האמנות העכשווית והאמנות מהשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה יישברו שיאים - לא כאלה שיכולים להתחרות בשיאו של מונק, אבל כן כאלה המעידים על מגמה מתפתחת בשוק המכירות הפומביות.

"Woman with Flowered Hat", של רוי ליכשטנשטיין. כ־30 מיליון דולר, ציור: רוי ליכשטנשטיין "Woman with Flowered Hat", של רוי ליכשטנשטיין. כ־30 מיליון דולר | ציור: רוי ליכשטנשטיין "Woman with Flowered Hat", של רוי ליכשטנשטיין. כ־30 מיליון דולר, ציור: רוי ליכשטנשטיין

ראש המחלקה לאמנות עכשווית בכריסטיס, Brett Gorvy, מציין כי מאז שנת 2010 ההתעניינות של אספנים בשוק זה

הולכת וגדלה, וכי במכירתם הקרובה צפויות עבודות כגון "Number 19, 1948" של ג'קסון פולוק, "Dustheads" של ז'אן מישל בסקיאט ו"Woman with Flowered Hat" של רוי ליכטנשטיין להגיע לסכומים של מעל 30 מיליון דולר. גם במכירה של סותביס יש יצירות מעשרות השנים האחרונות שמוערכות במחירים של עד 40 מיליון דולר, בהן יצירות של ברנט ניומן וגרהרד ריכטר.

עם זאת, היצירות המודרניות והאימפרסיוניסטיות עדיין צפויות להשיג סכומי עתק. כריסטיס תציע יצירות של מירו, מונה ופיקאסו, שהשוק שלהן רחב ויציב. היצירה שמוערכת במחיר הגבוה ביותר במכירה של סותביס היא פסל "האדם החושב" של אוגוסט רודן, שעתידה להימכר בסכום של 8–12 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות