אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבאי מבקש לצרף את אמיר ברנע לבדיקת מצבה של אי.די.בי פתוח צילום: אוראל כהן

גבאי מבקש לצרף את אמיר ברנע לבדיקת מצבה של אי.די.בי פתוח

איל גבאי, המומחה הכלכלי מטעם ביהמ"ש, הגיש לביהמ"ש בקשה דחופה למינוי יועצים לשם הערכת כושר פרעונה של אי.די.בי פתוח

06.05.2013, 17:58 | יצחק דנון

איל גבאי, המומחה הכלכלי מטעם ביהמ"ש בתיק אי.די.בי פתוח, הגיש היום (ב') לביהמ"ש בקשה דחופה למינוי יועצים שיסייעו בידו לשם גיבוש חוות דעת בנוגע למצבה הפיננסי של החברה והערכת כושר הפירעון שלה.

קראו עוד בכלכליסט

בפנייתו לביהמ"ש גבאי מבקש להיעזר בפרופ' אמיר ברנע, מומחה למימון בעל נסיון בנקאי כדירקטור לשעבר בבנק הפועלים. ברנע הגיש לגבאי הצעת מחיר בגין הכנת חוות הדעת בסוגיה זו על סך 50 אלף שקל. ברנע הצהיר כי לפחות בשנתיים האחרנות לא היה לו קשר עסקי עם החברה או עם בעל השליטה נוחי דנקנר.

אייל גבאי וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי אייל גבאי וחגי אולמן | צילום: עמית שעל ישראל הדרי אייל גבאי וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי

כזכור, לפני כשבוע הורה ביהמ"ש על מינויו של גבאי כמומחה כלכלי לשם סיוע לביהמ"ש וזאת ולסיוע בהערכת שווי הנכסים, תזרים המזומנים, תרחישי מימוש וכן סיוע למשקיף במילוי תפקידו.

גבאי מבקש בנוסף להסתייע בצוות מפירמת הייעוץ: MNS ששותפיה הם המנכ"ל שרון זאורבך ומשה חביב. בהצעת המחיר נאמר כי נוכח מורכבות העסקה, המעורבות הרבה של שותפים ולוחות הזמנים, שכ"ט המשוקלל הינו 500 שקל לשעת עבודה. במהלך המחצית הראשונה של 2012 הכינה פירמת הייעוץ MNS עבור משפחת ליבנת (בעלי מניות מיעוט בחברה האם) מודל פיננסי לכלל תעשיות וכן מודל פיננסי למשאב.

גבאי מציין כי בקשתו הוגשה בתיאום עם כונס הנכסים הרשמי ובתיאום עם עו"ד חגי אולמן המשקיף בחברה מטעם ביהמ"ש הסבור גם הוא כי זו הדרך לפעול לשם הכרעה אובייקטיבית ומקצועית בשאלות אשר על הפרק. גבאי מבקש לקבוע כי החברה תישא בעלויות השכר של נותני חוות הדעת המקצועיות. הבקשה של גבאי הועברה לתגובת נציגות מחזיקי האג"ח והחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות