אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: מס הכנסה יועלה ב-1.5%, עקרות בית ישלמו מס בריאות צילום: עמית שאבי

מסתמן: מס הכנסה יועלה ב-1.5%, עקרות בית ישלמו מס בריאות

משרד האוצר יגיש הלילה למזכירות הממשלה את הצעת התקציב ואת חוק ההסדרים; קצבאות הילדים יקוצצו ב-3 מיליארד שקל, התוספת המובטחת לתקציב החינוך תקטן בכ-1.5 מיליארד שקל

06.05.2013, 20:32 | אמנון אטד

משרד האוצר מתכוון להגיש הלילה (ב') את הצעת התקציב ואת חוק ההסדרים למזכירות הממשלה. הדיון בהצעת התקציב בממשלה יתקיים ביום שני הבא, 13 במאי, לאחר שובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מביקורו בסין.

קראו עוד בכלכליסט

גם לאחר המהלך הכפול של פריצת מסגרת התקציב לשנה הנוכחית בכ-6.5 מיליארד שקל ושל הגדלת יעד הגירעון ל- 4.65% מהתוצר שאישרה אתמול הממשלה, יהיה צורך לקצץ במחצית השנייה של השנה הנוכחית ובשנת 2014 סכום כולל של כ-18 מיליארד שקל. כ-7 מיליארד שקל יקוצצו בתקציב השנה הנוכחית, וכ-11 מיליארד שקל נוספים בתקציב 2014. בנוסף תתבקש הממשלה לאשר הטלת מסים נוספים בסכום כולל של כ-14 מיליארד שקל. המהלך בתחום המסים העקיפים - העלאת המע"מ ב-1%, ביטול הפטור ממע"מ על שירותי תיירות, והגדלת שיעורי מס קנייה על מכוניות פאר ועל מוצרי מותרות נוספים כמו מסכי טלוויזיה מעל 50 אינץ' - צפוי להתבצע כבר בתחילת החודש הבא.

יאיר לפיד, צילום: אלכס קולומויסקי יאיר לפיד | צילום: אלכס קולומויסקי יאיר לפיד, צילום: אלכס קולומויסקי

בשנת 2014 יסתכם כאמור הקיצוץ בתקציב בכ-11 מיליארד שקל, ואליהם יתווספו המסים שאת השינויים בהם אפשר לבצע רק בתחילת השנה: מס החברות יועלה ב- 1%, ל-26% - והערב מסתמן כי העלאת מס הכנסה ליחידים (שכירים ועצמאים) תהיה גדולה ממה שתוכנן תחילה, תסתכם ב-1.5% ותחול על רוב מדרגות המס. בנוסף יציע האוצר לחייב גם את עקרות הבית בתשלום מס בריאות.

בנוסף לכך, קצבאות הילדים יקוצצו בסכום כולל של יותר מ-3 מיליארד שקל, כך שגובה כל קצבה יירד ל-140 שקל בלבד, במקום ל-150 שקל כפי שתוכנן תחילה. כיום הקצבה לילד הראשון עומדת על 175 שקל, ולילדים השני-רביעי - על 263 שקל.

כמו כן מסתמן כי שכרם הכולל של עובדי השירות הציבורי יקטן ב-3 מיליארד שקל לפחות. תקציב הביטחון יקוצץ בכ-4 מיליארד שקל, וכתוצאה מכך עובדים לא מעטים של מערכת הביטחון עלולים למצוא את עצמם ללא מקור פרנסה.

בנוסף, התוספת המובטחת לתקציב החינוך בשנתיים הקרובות תקטן מ-10 ל-8.5 מיליארד שקל, דבר שיחייב להגדיל את תשלומי ההורים לבתי הספר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
יאיר ,אתה הפכת את עצמך ואת מפלגתך לרעים כאן !
מלכודת הדבש שטמן לך נתניהו תילמד בהמון פקולטות ,איך טירון פוליטי הפך בין לילה לכלכלן על שמנהל מדיניות כלכלית של מדינה , אחד שליפני 45 יום ניהל רק את חשבון הבנק שלו ,אולי בהצלחה יתרה . המצאת מיסים שאפילו נתניהו בימים הרעים לא חשב עליהם ,מס בריאות לעקרת הבית ,ומי ישלם ?כמובן בעלה מהנטו שלו . יאיר גרמת לאדם העובד עוול נוראי , כל אדם שבחר בך ,חושב היום אם זה היה כדאי , תאמין לי ש"ס בממשלה לא היו נותנים לזה יד , כרגע אין מי שיעצור את ההישתוללות שלך כפי שזה ניראה . ההבטחה שבעוד שנתיים יהיה טוב ? לא עושה רושם על הציבור כרגע ,הרי המחירים כבר לא ירדו , בקיצור ביבי נתן לך להיות אוייב הציבור ,ואתה בלעת את הפיתיון ,והוא והליכוד יצאו גדולים , ללא כסף פנוי בציבור הרי ,המיתון כבר כאן ,ובזכותך ,תאמין לי .
אבי , באר שבע  |  07.05.13
37.
גדול - מס על עקרות בית
אני תוהה איך תתבצע הגביה. כנראה שיאיא יקים מנגנון גביה נפרד - המנגנון כמובן ימומן מכספי מס הבריאות. מעניין אם יהיו פרסומות בטלויזיה: "עקרת בית - כולם חייבים לשאת בנטל - התקשרי לקו האי-צדק אם ברכה ממול כל היום בבית אך לא משלמת ביטוח בריאות" אני תוהה כמה כסף ישאר בפועל אחרי שהבירוקרטיה תקח את חלקה. וגם א"כ ברור לכולם שאין קשר בין מס בריאות לשירותי בריאות (כמו שאין קשר בין ביטוח לאומי לשרותי ביטוח). אז אילו שירותים אנו נקבל בתמורה?
07.05.13
לכל התגובות