אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדורגל אינטיליגנטי: קבוצת מר סיימה פרויקט תקשוב באצטדיון נתניה צילום: דביר מצנחי רחיפה

כדורגל אינטיליגנטי: קבוצת מר סיימה פרויקט תקשוב באצטדיון נתניה

הפרויקט שעלותו כ-7 מיליון שקל כולל מערכת בקרת כניסה, פריצה ו-CCTV. בנוסף כולל הפרויקט גם התקנה של מערך תומך לשידורי טלוויזיה HD

07.05.2013, 13:12 | כלכליסט
קבוצת מר, המתמחה באספקת פתרונות Turn Key בתחום התקשורת, הביטחון ושירותי החירום, הודיעה כי חטיבת הביטחון של הקבוצה השלימה את הקמתו של מערך תקשוב, בקרת מבנה וכרטוס, באצטדיון נתניה.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט, בשווי של כ-7 מיליון שקל, הסתיים בימים אלה, וארך כשנתיים וחצי. מטרתו היתה תכנון והקמת מערך 'אצטדיון חכם', המאפשר חסכון באנרגיה, ומחבר בין מערכות האבטחה, הכרטוס והבטיחות.

במסגרת הפרויקט הוקם מערך מושתת על מערכת בקרת כניסה, פריצה ו-CCTV לניהול כל המערכות ממוקד מרכזי וצפייה ממקומות שונים; ועל מערכת כרטוס לייעול הכניסה לאצטדיון במצב רגיל ובמצבי חירום, ושדרוג תהליך מכירת הכרטיסים.

איצטדיון נתניה החדש במהלך הבנייה, צילום: נמרוד גליקמן איצטדיון נתניה החדש במהלך הבנייה | צילום: נמרוד גליקמן איצטדיון נתניה החדש במהלך הבנייה, צילום: נמרוד גליקמן

מערך בקרת המבנה החכמה יאפשר לאנשי ה-IT של איצטדיון נתניה הפעלה ובקרה של כל המערכות האלקטרו-מכאניות בבניין בצורה ממוחשבת ממקום מרכזי, כולל מערכת החשמל, המיזוג והאינסטלציה.

המערכת מספקת ניטור מלא של כל מערכות התפעול השונות, ומאפשרת, וויסות אוטומטי בזמן חירום, כולל שליטה על הגנרטור, תאורה, מעליות, וגילוי אש או הצפה.

מערכת בקרת הכרטיסים מבצעת סריקה של הברקוד בעת מעבר הלקוח בשער ביום האירוע, באמצעות קוראי קרבה מושתתי RFID, כאשר במידה וקיים עומס על שער מסוים, יתבצע ניתוב אוטומטי של כרטיס הברקוד לשער סמוך. המערך מאפשר ניהול והנפקה ממוחשבים של כרטיסים רגילים ומיוחדים כגון מנויי עונה או כרטיסי מועדון, ניהול בסיס נתונים של חברי המועדון והמבקרים באצטדיון ותהליך ממוחשב של כניסה לאיצטדיון.

מערך שידורי הטלוויזיה באצטדיון מונה כ-15 פופ אפים, המקיפים את המגרש לטובת שידורי ערוצי הטלוויזיה, ומאפשרים למצלמות המגרש התחברות נוחה ומהירה ושידור לתחנת השידור. המערך כולל בין היתר עמדות לשדרים בתנאים אופטימאליים לתנאי קיץ וחורף.

רותם יואלי, מנכ"ל חטיבת הביטחון וחברת מר מערכות: "במסגרת הפרויקט יצרנו אינטגרציה בין כל המערכות הקיימות, והקמנו מערכות חדשות כולל כריזה, בקרת מבנה, גילוי אש ושידורי טלוויזיה."

כחלק מתנאי ההסכם, תספק קבוצת מר לעיריית נתניה גם שירותי תחזוקה של כל מערכות התקשוב, שידורי הטלוויזיה, מערכות הביטחון והבקרה למשך שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות