אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי אלון חשף סטארט-אפ חדש: Urban Compass צילום: תומי הרפז

אורי אלון חשף סטארט-אפ חדש: Urban Compass

השירות יאפשר למשתמשים ללמוד על סביבתם בסיוע חכמת ההמונים דרך חיפושים מקומיים. המוצר הראשון של Urban Compass מאפשר חיפוש דירות להשכרה או למכירה בניו יורק. עד עתה, גייסה החברה 8 מיליון דולר

07.05.2013, 18:02 | עומר כביר

אוֹרי אלון, היזם הישראלי שמאחוריו כבר שני אקזיטים מתוקשרים לגוגל ולטוויטר, חשף הערב את הסטארט-אפ החדש שלו, Urban Compass (מצפן עירוני). פלטפורמה שמשלבת בין יכולות חיפוש מתקדמות לחוכמת מומחים.

קראו עוד בכלכליסט

הסטארט-אפ, עליו עובד אלון מאז עזב את טוויטר באמצע 2012, יושק במשרדי החברה בעיר במעמד ראש העיר ניו יורק מייקל בלובמברג. בעבר דווח ב"כלכליסט" שאלון עובד על סטארט-אפ חדש ורק הערב נחשפים הפרטים הראשונים אודותיו.

אורי אלון, מייסד Urban Compass, צילום: תומי הרפז אורי אלון, מייסד Urban Compass | צילום: תומי הרפז אורי אלון, מייסד Urban Compass, צילום: תומי הרפז

תשאלו את המומחה השכונתי

Urban Compass הוא כלי שיאפשר למשתמשים לגלות את העולם שסביבם בסיוע מומחים מקומיים. זאת, תוך שילוב בין טכנולוגיית חיפוש וגילוי למערך של מומחים מקומיים, שמכונים על ידי החברה Neighborhood Specialists. מדובר, בכלליות, בניסיון לשלב בין מנוע חיפוש מקומי דוגמת זה של Yelp לבין ידע של תושבים המכירים היטב את סביבתם דוגמת זה שקיים במדריכי טיולים או בבלוגים מקומיים, כאשר החברה עצמה מפתחת את ומשלבת בין שני סוגי השירותים.

“אנחנו מאמינים שהמודל שלנו, של שילוב טכנולוגיה עם ידע מהעולם האמיתית, יוסיף תובנות אישיות להחלטות שאנשים מקבלים מדי יום", נכתב בהודעה שפרסמה החברה. “הרבה עסקים עברו לרשת, אבל תעשיות רבות עדיין לא ניצלו במלואה את הטכנולוגיה על מנת ליצור חוויה שקופה ויעילה בעבור לקוחותיהן. אנחנו מחברים עסקים מסורתיים לטכנולוגיה במטרה ליצור חוויית משתמש נהדרת".

אלון כתב בבלוג החברה הרשמי: “אנחנו מאמינים שהתובנות המקומיות בעלות הערך הרב ביותר מגיעות ממידע מהשטח, ואנחנו משלבים בין טכנולוגיה למומחיות מהעולם האמיתי כדי ליצור את ה-Urban Compass Network. הפלטפורמה הזו תאפשר למשתמשים להתחבר אל קהילה המקומית שלהם ואל אנשים ועסקים שגורמים לשכונה להרגיש כמו בית".

מחפשים דירה בניו יורק?

המוצר הראשון שמשיקה Urban Compass מאפשר חיפוש דירות להשכרה או למכירה בניו יורק. “יצרנו מחדש כל שלב בתהליך, כאשר המומחים השכונתיים שלנו נמצאים בליבה של הפלטפורמה", כתב אלון. “הם המומחים שגם יספקו מידע מהשטח לפלטפורמה שלנו וגם יעזרו לאנשים למצוא בית שהם יאהבו".

המערכת של החברה נמצאת בשלב זה בבטא ופתוחה לבעלי הזמנות בלבד. בינתיים, השיקה החברה שורה של מדריכים שכונתיים בניו יורק, שלדבריה מספקים טעימה מהידע המקומי שהרשת של Urban Compass תאפשר למשתמשים לגלות.

החברה כבר גייסה שמונה מיליון דולר מקרנות הון סיכון ובראשן Founders Fund של פיטר ת'יל, מהמשקיעות הראשונות בפייסבוק, וכן גולדמן סאקס ו-Thrive Capital, שמאחוריה עומדים מנכ"לים של כמה מהחברות המובילות במשק האמריקני דוגמת אמריקן אקספרס. היא מעסיקה יותר מ-70 עובדים, בהם 10 מהנדסים ויותר מ-30 מומחים מקומיים.

גוגל, טוויטר ומעבר להן

אלון, שמכהן כיו"ר הביצועי של החברה, הוא מהיזמים המצליחים בעולם הטכנולוגיה בשנים האחרונות. ב-2006, כשהיה בן 26 בלבד, הוא מכר לגוגל אלגוריתם חיפוש בשם אוריון שאותו פיתח כחלק מעבודת הדוקטורט שלו. לאחר הרכישה הוא הצטרף לצוות העובדים של גוגל וסייע בהטמעת האלגוריתם במנוע החיפוש. באפריל 2010 עזב את גוגל והקים את ג'ולפאן, סטארט-אפ שפיתח מנוע חיפוש לרשתות חברתיות אשר הציג תוצאות לפי הפעילות השוטפת של המשתמש ולא על סמך הקלדת שאילתות.

טוויטר רכשה את ג'ולפאן בספטמבר 2011, לפני שהחברה הספיקה להשיק מוצר רשמי. אלון לא חשף אז פרטים על העסקה, שהוערכה בעשרות מיליוני דולרים והיתה הגדולה ביותר שביצעה טוויטר עד אז. לושה חודשים אחרי הרכישה השיקה טוויטר שירות בשם Discover, שהתבסס על הטכנולוגיה של ג'ולפאן ודרכו יכולים משתמשים להיחשף לתוכן חדש ולקבל מידע על אירועים סביבם.

כמנכ"ל Urban Compass מכהן רוברט רפקין, שהיה בעבר סמנכ"ל תפעול בגולדמן סאקס ויועץ מיוחד לשר האוצר האמריקני תחת ממשל בוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות