אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מימן הגיע לפשרה עם רשות המסים על רווחיו ממכירת EMG צילום: אלירן אביטל

מימן הגיע לפשרה עם רשות המסים על רווחיו ממכירת EMG

הסכם סודי בין רשות המסים לאיש העסקים יוסי מימן הוביל למחיקת תביעה בין הצדדים. היקף השומה של מימן קטן במיליוני שקלים

08.05.2013, 08:48 | זוהר שחר לוי

פשרה בין איש העסקים יוסי מימן לרשות המסים: בעקבות הסכם סודי הודיעו הצדדים למחוזי מרכז שהם מעוניינים למחוק את התביעה. בית המשפט קיבל את הבקשה.

הסכסוך החל בחודשים האחרונים ושיאו בעתירה שהגיש מימן באוקטובר האחרון באמצעות עוה"ד זיו שרון ומיכל סולומונוביץ'. בעתירה טען מימן שעל בית המשפט לחייב את רשות המסים להחזיר לו 18 מיליון שקל שלטענתו שולמו ביתר. לפי מימן, במסגרת חוק קיזוז מסים הוא זכאי להחזר תשלומים שכבר שילם לרשות המסים, אף שמועד פירעונם לא חל עדיין, ושאין עילה להשאירם בידי רשות המסים.

קראו עוד בכלכליסט

במרכז המחלוקת יתרת זכות של מימן ברשות המסים, שנובעת לטענתו מהסכם שומות בין הצדדים שנחתם בדצמבר 2010 לשנות המס 2005–2008 על מכירת מניות EMG מחברת מרחב שבבעלות מלאה של מימן לחברת אמפל־אמריקן ישראל קורפוריישן. ההסכם הסדיר את פריסת התשלומים מצדו של מימן, ששילם 119.7 מיליון שקל. אולם לפי התביעה, לאחר מכן התברר למימן שעומדת לו יתרת זכות והוא ביקש לקזזה מהצ'קים העתידיים שמסר. במהלך מו"מ בין הצדדים הפקידה הרשות שני צ'קים שהיו ברשותה ובתגובה מימן ביטל אותם.

יוסי מימן, צילום: אלירן אביטל יוסי מימן | צילום: אלירן אביטל יוסי מימן, צילום: אלירן אביטל

הרשות פתחה בהליכי גבייה ועיקלה שלוש מכוניות שברשות מימן ואת ביתו בסכום כולל של 6.7 מיליון שקל. כמה חודשים לאחר שהגיש מימן את תביעתו, הודיע נציג הרשות לבית המשפט שמתקיימים מגעים בין הצדדים ושהם "מעוניינים להידבר בניסיון לגשר על המחלוקות מבלי להיזדקק להכרעה שיפוטית". תוצאות הפשרה נותרו חסויות, אך גורמים המקורבים לצדדים סיפרו ל"כלכליסט" שמימן סגר את החוב שנוצר לכאורה בעקבות ביטול הצ'קים והרשות הסירה את העיקולים, כך שלמימן אין עוד חוב למס הכנסה.

ממסמכים שהוגשו לצד תביעתו של מימן עולה, כי שני הצ'יקים שביטל עומדים על סכום של 2.5 מיליון שקל וייתכן כי זהו הסכום ששילם כדי לסיים את הליכי הגבייה שנפתחו נגדו.

"קיזוז אינו אקט של חסד, אלא זו זכותי כדין", כתב מימן בתצהיר שצירף לתביעתו ובה חשף גם את נכסיו וחובותיו. בין השאר תיאר כי הוא מחזיק בבית בשווי של כ־50 מיליון שקל ברחוב הנשיא בהרצליה, בית נוסף ששוויו מוערך ב־32.5 מיליון שקל ברחוב חבצלת השרון בהרצליה וכן דירות במיאמי ובסוהו שבניו יורק. לפי תצהירו, עמדו למימן משכנתאות בשווי של כ־70 מיליון שקל, הלוואות על יאכטות שרכש בשווי של כ־30 מיליון שקל וכן שיעבודים לטובת כלי הרכב בשווי של 253 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות