אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבעון האחרון של אקרמן באלביט מערכות: זינוק של 25% ברווח הנקי צילום: דן בלילתי

הרבעון האחרון של אקרמן באלביט מערכות: זינוק של 25% ברווח הנקי

הסתכם ב-51.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיבידנד של 12.5 מיליון דולר

08.05.2013, 10:22 | שי סלינס
בצלאל (בוצי) מכליס , צילום: ישראל סאן בצלאל (בוצי) מכליס | צילום: ישראל סאן בצלאל (בוצי) מכליס , צילום: ישראל סאן

אלביט מערכות דיווחה היום (ד') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה ירידה קלה בהכנסות שנבעה מקיטון במכירות בתחום מערכות בקרת אש ומערכות עזר יבשתיות בצפון אמריקה ואסיה פסיפיק.

קראו עוד בכלכליסט

סך ההכנסות של החברה בניהולו של בצלאס מכליס הסתכמו ב-680.2 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 690.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2012, כשתחומי הפעילות של מערכות אוויריות ומערכות תקשוב היו המובילים בהכנסות החברה.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-65.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 53.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה הרווח הנקי הסתכם ב-51.1 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 40.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בנוסף הכריז דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד בסך של 30 סנט למניה בגין הרבעון הראשון של שנת 2013. המועד הקובע יהיה 21 במאי 2013 והדיבידנד ישולם ב- 3 ביוני 2013. בסך הכל מדובר על חלוקת דיבידנד של 12.5 מיליון דולר.

מכליס, שנכנס לתפקיד במקומו של יוסי אקרמן בתחילת אפריל, אמר כי "אני שמח לדווח על התחלה יציבה של שנת 2013, המתבטאת בשיא בצבר ההזמנות. ההוצאות התפעוליות שלנו ירדו ושיפרנו את הרווח התפעולי. הגידול המתמשך בצבר ההזמנות שלנו, זה הרבעון הרביעי ברציפות, נותן לנו ביטחון להמשך שיפור הביצועים גם בעתיד."

מכליס התייחס למנכ"ל הקודם ואמר כי "יוסי אקרמן, הנשיא ומנכ"ל אלביט מערכות היוצא, עזב חברה עם תשתית מוצקה שנמצאת במסלול הנכון לשמירת הצמיחה בטווח הארוך. אני מצפה להמשיך ולחזק את החברה כדי שתהיה ערוכה היטב לקראת האתגרים הבאים ולהשגת המשך הצמיחה גם בעתיד".

ערן יונגר, אנליסט במגדל שוקי הון ניתח את הדו"ח של אלביט מערכות והביע חשש ממצבה של החברה. לדבריו, " החברה פרסמה תוצאות מעורבות עם ירידה בהכנסות אך עלייה בצבר ועלייה במרווח התפעולי. "אנו סבורים כי בהצעת התקציב שתוגש ביוני בארה"ב, אנו נחווה קיצוצי תקציב נוספים בארה"ב שעלולים לפגוע גם באלביט מערכות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות