אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: יאהו חומדת את Hulu

דיווח: יאהו חומדת את Hulu

מאריסה מאייר, מנכ"לית החברה, נפגשה עם הנהלת אתר הווידאו הפופולרי, שמספר המנויים שלו צומח בהתמדה - ככל הנראה כחלק ממגעים לרכישתו. האם תצליח היכן שנכשלו אמזון וניוז קורפ?

08.05.2013, 11:19 | נמרוד צוק

האם יאהו מתכננת לרכוש את אתר הווידאו הפופולרי Hulu? פגישות שערכה בימים האחרונים מנכ"לית יאהו מריסה מאייר עם בכירים בחברה מרמזת שעסקה כזו אכן מתבשלת. קיום הפגישות לא פורסם רשמית, אבל All Things D דיווח עליהן מפי מקורות בעמק הסיליקון.

קראו עוד בכלכליסט

הבעלות על Hulu מתחלקת כיום בין קבוצות המדיה דיסני-ABC , פוקס (שבבבעלות ניוז קורפ של רופרט מרדוק) ו-NBC יוניברסל, כאשר כל אחת מהן מחזיקה בשליש ממניות החברה.

חברה מבוקשת במיוחד

בתחילת אפריל דווח כי איש העסקים פיטר צ'רנין, נשיא ניוז קורפ לשעבר וכיום בעל קבוצת המדיה צ'רנין גרופ, הציע לרכוש את האתר ב-500 מיליון דולר. צ'רנין היה ממקימי Hulu כאשר כיהן כנשיא קורפ ניוז. גורמים נוספים שמתעניינים ברכישת האתר כוללים את אמזון ואת חברת האחזקות גוגנהיים, שבראשה עומד בכיר לשעבר ביאהו - רוס לווינסון, שכיהן כמנכ"ל החברה ב-2011.

אתר הולו. מבוקש על ידי מספר חברות גדולות, צילום: hulu.com אתר הולו. מבוקש על ידי מספר חברות גדולות | צילום: hulu.com אתר הולו. מבוקש על ידי מספר חברות גדולות, צילום: hulu.com

מספר המנויים המשלמים של Hulu מטפס בקצב קבוע, והוא גדל מחצי מיליון בתחילת 2011 לארבעה מיליון ברבעון הראשון של 2013. כל מנוי על שירות הפרימיום Hulu Plus משלם  שמונה דולר בחודש, והכנסות החברה ב-2012 הסתכמו ב-695 מיליון דולר. באוקטובר מכרה חברת ההשקעות פרובידנס אקוויטי פרטנרס לשאר השותפים את אחזקותיה בחברה, כ-10% מהמניות, תמורת 200 מיליון דולר. למתחרה הגדולה Netflix יש לשם השוואה כ-30 מיליון מנויים משלמים.

פורמט שמובן מלידה

יאהו רואה בתחום הווידאו את אחד היעדים האסטרגיים שלה כיום. החברה ניסתה בשבועות האחרונים לרכוש חלק מאתר Dailymotion הצרפתי שבבעלות פראנס טלקום, עסקה שטורפדה על ידי הרשויות בצרפת . אתמול התייחסה מאייר לנושא בכנס של מגזין Wired, והצהירה כי "וידאו הוא פורמט חשוב מכיוון שכל אחד נולד עם היכולות להבין אותו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות