אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזיצ'יפ עמדה בתחזיות: עלייה של 6% בהכנסות ל-15.3 מיליון דולר צילום: ערן יופי הכהן

איזיצ'יפ עמדה בתחזיות: עלייה של 6% בהכנסות ל-15.3 מיליון דולר

עם זאת, החברה שאיבדה כ-40% מערכה בבורסה בשנה האחרונה, דיווחה על ירידה ברווח הנקי של 14%

08.05.2013, 15:34 | שי סלינס

איזיצ'יפ, העוסקת בפיתוח וייצור שבבים לרשתות תקשורת, ונסחרת בנאסד"ק ובמדד ת"א 25 דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה עלייה של 6% בהכנסות ל-15.3 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-6.7 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 7.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2012. הרווח הנקי למניה עמד על 23 סנט. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 23 סנט והכנסות של 15.1 מיליון דולר.

בקופת החברה, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2013, מזומנים ושווי מזומנים בסך של 741.3 מיליון דולר, לעומת 168 מיליון דולר בתחילת השנה.

מניית איזיצ'יפ היא אחת החלשות במדד ת"א 100, כאשר ב-12 החודשים האחרונים איבה משוויה כ-40%.

איזיצ'יפ היא אחת מחברות הטכנולוגיה הממוקמות ביקנעם ומתמחה בפיתוח שבבים למוצרי תקשורת.

אלי פרוכטר , צילום: ערן יופי הכהן אלי פרוכטר | צילום: ערן יופי הכהן אלי פרוכטר , צילום: ערן יופי הכהן

מנכ"ל איזיצ'יפ, אלי פרוכטר, התייחס לתוצאות החברה ואמר כי "אנחנו שמחים לבשר כי כל ההזמנות שלנו לשבבי ה-NP-4 נמצאות עכשיו בייצור. בנוסף סיימנו לפתח בחודש שעבר את הדור הבא של השבבים ה-NP-5 - אותם נתחיל לייצר בשנה הבאה".

רווחי החברה מושפעים מאוד משלב החיים במכירות השבבים שהיא מפתחת, ומהסביבה המאקרו־כלכלית של לקוחותיה. המכירות של כל דור של שבבי איזיצ'יפ מגיעות לשיא רק כמה שנים לאחר הטמעת השבב במוצרי הלקוח, והן תלויות מאוד בהזמנות שאותו לקוח מקבל. בתוך כך המניה מתומחרת בעיקר לפי ציפיות המשקיעים למכירות העתידיות של החברה, ואלו מושפעות מיעד אגרסיבי של החברה להכפיל את המכירות פי שלושה עד לשנת 2016.

לחברה טכנולוגיה מובילה, שולי רווח גבוהים מאוד על מכירות המוצרים, מוצר מוביל (NP4) שנכנס בהדרגה לארבעה לקוחות גדולים, מוצר עתידי (NP5) שאומץ על ייד לקוחות אלו, ומוצר עתידי שקשה כעת להעריך את השפעתו על השוק (NPS).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות