אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונים על איקאה: אלקטרה נדל"ן ובן אפרים ישקיעו 300 מיליון שקל במרכז ריהוט בנתניה

בונים על איקאה: אלקטרה נדל"ן ובן אפרים ישקיעו 300 מיליון שקל במרכז ריהוט בנתניה

המרכז הצמוד לענקית הריהוט בנתניה, ישתרע על 30 אלף מ"ר, וישרת את 30 אלף המבקרים באיקאה כל יום

08.05.2013, 16:13 | עינת פז-פרנקל

החברות אלקטרה נדל"ן ובן אפרים ייזום ובנייה הציגו היום את התכנית למרכז קניות ועיצוב שייפתח מול סניף איקאה בנתניה בשנת 2015. מרכז העיצוב ישתרע על 30 אלף מ"ר באזור התעשייה פולג וישרת לקוחות ויציע מותגי עיצוב וריהוט. הקרקע למרכז, בשטח 7.5 דונם, נרכשה לפני שנתיים ב-30 מיליון שקל. ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת ב-300 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

דמי השכירות ינועו בין 120 שקל למ"ר לחודש בשתי הקומות העליונות ל-270 שקל למ"ר בקומת הקרקע. דמי הניהול יעמדו על 15 שקל למ"ר בלבד, שליש מדמי הניהול הנהוגים בקניונים. שוכר העוגן, בהיקף של 3,500 מ"ר, הינו סטופ מרקט, חנויות הרהיטים שמרת הזורע ועצמל'ה שכרו כמה מאות מטרים כל אחת, וחנויות ומסעדות נוספות כבר הצטרפו. ליזמים נשאר לשווק עוד 15 אלף מ"ר.

הדמייה של מרכז SOHO בנתניה הדמייה של מרכז SOHO בנתניה הדמייה של מרכז SOHO בנתניה

"העוגן הגדול שלנו זה איקאה", מתלוצץ שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן. היזמים אף בוחנים הקמת מרכז דומה גם בצמוד לסניף איקאה במתחם מעוין שורק שמדרום לראשון לציון.

שנה לאחר כשלונה המהדהד של קיקה בנתניה, ובזמן שקניון עיר ימים לא הרחק משם אינו מצליח להתרומם, יזמי המרכז, שייקרא SOHO, נשמעים אופטימיים. וזאת, על אף שהאזור רווי במתחמי קניות. "30 אלף איש מבקרים באיקאה כל יום", אומר השותף של אלקטרה נדל"ן בפרויקט, יניב בן אפרים, שמשפחתו מכרה את הקרקע עליה נבנתה חנות איקאה בנתניה. "אנשים באים לקנות מוצרים מעבר למה שאיקאה מציעה: מזרנים איכותיים, ריהוט, מותגים".

על רקע העלאת המסים המתוכננת בתחום הדיור, השאלה היא כמה כסף פנוי יישאר לרוכשי דירות לרכישת ריהוט יוקרתי לבית. "אנשים לא יפסיקו לקנות דירות ולא יפסיקו לקנות מיטות לילדים. מה, הילד יישן על הרצפה?", אומר וינברג.

הוא הדגיש כי אלקטרה נדל"ן מממשת כעת נכסים בחו"ל ומחזירה את ההון והמיקוד העסקי לישראל. "בגרמניה ובארה"ב אנחנו שחקן קטן אחד מני רבים, פה אנחנו גדולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מרכז SOHO נבנה בלב אזור חנויות רהיטים
איקאה הגיע לנתניה בגלל המיקום במרכז הארץ, אבל גם בגלל שאזור תעשיה חדש פולג, נתניה הפך מזמן למרכז של חנויות רהיטים. במאמר הבא תוכלו למצוא רשימה של 16 (שש-עשרה) חנויות רהיטים שנמצאות בצפיפות http://www.vastu.co.il/?p=9140 לא רחוק מהן נמצא הום דיזיין כך שמרכז SOHO נבנה בלב ליבה של התחרות.
וסטו, ריהוט עץ מלא  |  04.04.16
לכל התגובות