אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לאישור ייצוגית נגד רשת המשקפיים קרולינה למקה צילום: אלון שפרנסקי

בקשה לאישור ייצוגית נגד רשת המשקפיים קרולינה למקה

לקוח של הרשת טוען כי היא מטעה צרכנים לחשוב שמקורה בברלין, אף שהיא מראש העין

09.05.2013, 08:48 | זוהר שחר לוי ואורנה יפת
רשת המשקפיים קרולינה למקה מפרסמת את עצמה כמותג ברלינאי, אף שמשרדיה בראש העין והיא מייבאת את המשקפיים מסין - כך טוען לקוח של הרשת בבקשה לאישור תובענה ייצוגית נגדה בגובה של 15 מיליון שקל.

בבקשה טוען האיש, און משה, כי רק לאחר שרכש משקפיים של המותג בקניון רננים ברעננה התבררה לו זהותה האמיתית של הרשת. לדבריו, התנהלות זו מהווה מצג שווא של הרשת כלפי לקוחותיה ומטעה אותם לחשוב כי מקור הרשת בבירה הגרמנית, אף ש"אין כל קשר בין המשקפיים של הרשת לבין ברלין בפרט, או אירופה בכלל".

משקפי שמש של קרולינה למקה, צילום: אלון שפרנסקי משקפי שמש של קרולינה למקה | צילום: אלון שפרנסקי משקפי שמש של קרולינה למקה, צילום: אלון שפרנסקי

על פי הבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין דן אשכנזי ודיקלה ברנס ממשרד דן אשכנזי ושות', "מעבר למילה BERLIN בשם המותג, שגם מופיעה בהבלטה על כל אריזותיו, המשיבה גם מפליגה בפרסומיה בשבחי עיר זו כבירת אופנה עולמית, מפנה באתר האינטרנט שלה לעמוד הסוקר את אווירת הקדמה והאופנתיות של העיר ברלין, ומובן שהצרכן מקבל את הרושם החד־משמעי שיש למוצרי המשיבה קשר הדוק לעיר זו".

מחברת קרולינה למקה נמסר בתגובה: "העיר ברלין מייצגת את מקורות ההשראה העיצוביים של המעצבת הגרמנייה קרולינה למקה. כתב התביעה טרם הגיע לידינו. לכשיתקבל, נגיב בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
ביזיון
בטעותי קניתי מהם משקפיים ,יומיים אחרי שימוש החלו להופיע כתמים על העדשה יומיים נוספים וכל ציפוי המראה התקלף - ביזיון !!! פניות לשרות הלקוחות מסתכמות בחוסר מענה בקיצור שומר כספו יירחק!!! עדיף מותג משקפיים מוכר עם אבא /אמא הפרזנטורית הנאה ( ואכן היא נאה) לא תספיק להם לטווח הארוך עם האשפה שהם מוכרים
29.05.14
49.
בוודאות יודע שאין
אין מעצבת כזאת בשם קרולינה למקה, המשקפיים במחיר יירוד מאודדד מציינים שהמשקפיים הם 400 uv ובכלל לא רואים איתם טוב, ובו נאמר שאם הייתה מעצבת כזאת היא לא הייתה את כל הקולקציה שלה ממעצבים אחרים שימו לב מעטים מאוד מהמשקפיים הם חיקוי זול של מעצבים מעולים! והמוכרים בעצמם גם מדגישים את זה שהמעצבת מברלין שהגיע חארץ בכדי לפתוח גם פה סניפים ולהראות לצרכן הישראלי שאפשר לקנות משקפיים במחיר סבבה אז שלא יחרטטו אותנו ייאלה שיתבעו את כל אלה שמטעים את הצרכן בושה וחרפה!
28.01.14
לכל התגובות