אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה צללה ב-10%: הפסיקה פיתוח ייעודי לגלולת האקורדיון

אינטק פארמה צללה ב-10%: הפסיקה פיתוח ייעודי לגלולת האקורדיון

החברה, המנוהלת על ידי גיורא קרני, מנסה לעשות שימוש בטכנולוגיית האקורדיון שפיתחה, במטרה להשביח תרופות קיימות בשוק

09.05.2013, 16:46 | שי סלינס

חברת הביומד הישראלית, אינטק פארמה, המפתחת את גלולת האקורדיון, הודיעה היום (ה') לבורסה כי הפסיקה את תוכנית הפיתוח והמשא ומתן העסקי עם חברה תרופות בינלאומית לגבי גלולת האקורדיון המכילה תרופה ייחודית. החברה לא פירטה בדיווח את שם החברה או התרופה. 

קראו עוד בכלכליסט

מהדיווח עולה כי אינטק פארמה החלה ביחד עם חברת התרופות בתוכנית פיתוח משותפת נוספת עם גלולת אקורדיון ייעודית המכילה תרופה ספציפית אחרת של חברת התרופות, לאותה קבוצת אינדיקציות כמו בתוכנית המקורית.

 

אינטק פארמה הונפקה בפברואר 2010 והיתה זו ההנפקה הראשונה בבורסה בתל אביב באותה שנה. החברה גייסה אז 35 מיליון שקל בהנפקה ומאז זינק שווייה והיא נסחרת כיום בשווי של 240 מיליון שקל.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

החברה, המנוהלת על ידי גיורא קרני, מנסה לעשות שימוש בטכנולוגיית האקורדיון שפיתחה, במטרה להשביח תרופות קיימות בשוק. המטרה של פיתוח זה היא לגרום לשחרור מושהה ומבוקר של החומר הכימי שבתרופות במערכת העיכול של החולה ועל ידי כך לשפר את יעילות התרופה ולהפחית את תופעות הלוואי. שני המוצרים המובילים של החברה הנמצאים בפיתוח מיועדים לטיפול בתסמינים של מחלת הפרקינסון ובהפרעות שינה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני כחודשיים, אינטק פארמה מנהלת מגעים ראשוניים לרישום בנאסד"ק, תוך בחינת האפשרות לגיוס של 30–50 מיליון דולר. אינטק פארמה טרם החלה בהכנת תשקיף, והנושא נמצא בשלבים ראשוניים ביותר מבחינת החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות