אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני עברה לרווח הודות למכירת משרדים וניירות ערך צילום: בלומברג

סוני עברה לרווח הודות למכירת משרדים וניירות ערך

הרווח ברבעון הראשון הסתכם ב-950 מיליון דולר. הכנסות החברה עלו ב-8.3%

09.05.2013, 14:17 | סוכנויות הידיעות
סוני הודיעה היום (ה') כי היא סיימה את הרבעון הרביעי של השנה הפיסקאלית שלה ברווח. החברה זקפה את התוצאות החיוביות לזכות מכירת בנייני משרדים שהחזיקה ומכירת ניירות ערך.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הרבעוני עליו דיווחה סוני, שסימן נקודת מפנה מההפסד שרשמה ברבעון המקביל אשתקד, דחף אותה לסיכום חיובי של שורת הרווח השנתי שלה, לראשונה זה חמש שנים.

סוני, צילום: בלומברג סוני | צילום: בלומברג סוני, צילום: בלומברג

על פי הדיווח, רשמה סוני רווח של 93.91 מיליארד ין (950.18 מיליארד דולר) בין החודשים ינואר למרץ השנה, זאת לעומת הפסד של 255.21 מיליארד ין ב-2012.

הכנסות של סוני עלו ב-8.3% ל-1.733 טריליון ין ברבעון, והרווח התפעולי שלה הגיע ל-147.15 מיליארד ין. האנליסטים העריכו שסוני תדווח על רווח נקי של 88.27 מיליארד ין, רווח תפעולי של 97.32 מיליארד ין והכנסה של 1.611 טריליון ין.

כאמור, סוני עברה לרווח על ידי מימוש נכסים שונים, בהם: הבניין בו שוכן מטה חהחברה בניו יורק ובניין משרדים בטוקיו, וכן חלק מהנתח שלה בחברת שירותי הרפואה המקוונים M3.

עם זאת, מהימנות המפנה עליו הודיעה סוני מוטל בספק. מצבה של חטיבת האלקטרוניקה, המהווה את עסק הליבה שלה, על פי תהום. בתגובה החליטה סוני לצמצם את היקף מכירות הטלוויזיות, ולחסוך בכך את ההפסדים בגין ייצורן. מוצרים נוספים של סוני שמכירותיהן נפגעו עקב ביקוש נמוך בם המצלמות הדיגיטליות והמחשבים האישיים. בד בבד, החדירה של סוני לשווקים צומחים דוגמת סמארטפונים וציוד רפואי נמצא עדיין בשלבים ראשונים.

עם זאת, ערכו הנמוך של הין משחק לטובתה של סוני, כאשר מכירות מוצריה בשווקים זרים הפכו בשל כך למשתלמות יותר. ערכו הנמוך של הין שיפר גם את הרווחיות של המוצרים שסוני מוכרת ביפן ומוכרת מחוצה לה. סוני העריכה שבשנה הפיסקאלית הקרובה ינוע ערכו של הדולר סביב 90 ין ואילו ערכו של היורו ינוע סביב 120 ין. בשנה הפיסקאלית הנוכחית של סוני, שתסתיים במרץ 2014, מצפה החברה לרווח נקי של 50 מיליארד ין, לרווח תפעולי של 230 מיליארד ין ולהכנסה של 7.5 טריליון ין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות