אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת טיעון ראשונה בקרטל הלחם: מנהל הפצה בברמן מאפיות יורשע עפ"י הודאתו צילום: טל שחר

עסקת טיעון ראשונה בקרטל הלחם: מנהל הפצה בברמן מאפיות יורשע עפ"י הודאתו

רמי סגן יורשע כי היה צד להסדר כובל, ירצה 6 חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 50 אלף שקל. כתב האישום הוגש נגד 19 נאשמים, בהם המאפיות אנג'ל, אורנים, ברמן, דוידוביץ', אחדות, אלומות, מרחבית, דגנית עין בר

09.05.2013, 14:46 | זוהר שחר לוי
עסקת טיעון ראשונה בפרשת קרטל הלחם: רמי סגן, מנהל הפצה בברמן מאפיות יורשע על פי הודאתו כי היה צד להסדר כובל, ירצה שישה חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 50 אלף שקל, כך לפי הודעה שהגיש היום (ה') סנגורו לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

כתב האישום בפרשת תיאום המחירים של המאפיות הגדולות הוגש באוגוסט האחרון על ידי רשות ההגבלים העסקיים לבית המשפט המחוזי בירושלים.

כתב האישום הוגש נגד 19 נאשמים, בהם המאפיות אנג'ל, אורנים, ברמן, דוידוביץ', אחדות, אלומות, מרחבית, דגנית עין בר.

כמו כן הוגש כתב אישום נגד מנהלי המאפיות ונושאי משרה בכירים נוספים, בהם ירון אנג'ל, מנכ"ל מאפיית אנג'ל, יהודה שניידמן, מנכ"ל מאפיית ברמן, יוחנן אהרונון, מנכ"ל מאפיית מרחבית ויו"ר מאפיית דגנית עין בר, ושייקה דוידוביץ', מנכ"ל מאפיית דוידוביץ'.

יצחק ברמן, הבעלים והיו"ר של מאפיות ברמן, הוצא מכתב האישום לאחר השימוע שנערך בעניינו.

מאפיית ברמן , צילום: עטא עוויסאת מאפיית ברמן | צילום: עטא עוויסאת מאפיית ברמן , צילום: עטא עוויסאת

המאפיות והמנהלים הואשמו על ידי הרשות בהיותם צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות. כך נטען, כי בפברואר 2010 הסכימו ירון אנג'ל, יהודה שניידמן, יוחנן אהרונסון ושייקה דוידוביץ' להימנע מתחרות על אספקת מוצרי המאפיות על ידי חלוקת הלקוחות בין המאפיות. עוד הוסכם ביניהם, כך לפי האישום, כי המאפיות יפעלו מול הקמעונאים להעלאת מחירי הלחם האחיד והחלות לצרכן.

הבוקר הוגש לשופט המחוזי עודד שחם הסדר טיעון ראשון בפרשה, בעניינו של רמי סגן. לפי העסקה הודה סגן כי אכן היה הסדר לגבי מינמרקטים בבני ברק, ירושלים ובית שמש למשך תקופה של כחודשיים, מחודש פברואר עד חודש אפריל 2010, על מוצרי החלה ולחם אחיד פרוס, ובכל מקרה המחירים היו נמוכים באופן משמעותי ממחירי הפיקוח.

במסגרת ההסדר שהוגשה לבית המשפט, ביקשו כאמור הצדדים להשית על סגן עונש של שישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי של 50 אלף שקל.

השופט שחם יקבע בקרוב אם לקבל את ההסדר שהוגש לו. את רמי סגן ייצגו תמר תורג'מן וזיו שוורץ ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'

מטעם רשות ההגבלים העסקיים עו"ד אסף מוזס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
למה הסיפור הזה כדאי? וזאת גם הסיבה שזה ימשך
ממש מסדרים אותנו מכל הכיוונים קודם ירון אנג`ל שלשל לכיסו מיליוני שקלים שהוא בעצם גנב מהציבור ומהמדינה. עכשיו שימו לב – החברה הציבורית משלמת לו את כל ההגנה המשפטית , ללא הגבלה תקציבית, במיליוני שקלים. הגנה כזאת יקרה בוודאי תחלץ אותו מעונש – וזה כבר פעמיים על חשבוננו.אנחנו, אנחנו הציבור משלמים לו את ההגנה המשפטית על העבירות שהוא עשה נגדנו. מי היה מאמין. עכשיו שימו לב שוב: אנג'ל החברה עוד מזדכה על זה במס הכנסה. – שזה פעם שלישית על חשבון כולנו גם עושים הוצאות פרטיות לירון אנג`ל, גם נגדנו וגם משלמים פחות מס הכנסה. עסק טוב, לא? בחברה ציבורית אגב, אמורה להיות אחריות משפטית לדירקטוריון. הם כולם שם צריכים לקבל עונשי מאסר, לא רק ירון אנג`ל. במקום זה הם מאשרים לו תקציבי ענק להגנה משפטית במיליוני שקלים. זה סיפור שלא יאמן. כלהדירקטוריון של אנג`ל צריך ללכת לכלא
אחד שחושב ומבין ורואה  |  13.05.13
לכל התגובות