אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האיפור איל מקיאג': נמכור נכסים לרו"ח הולצמן תמורת 15 מיליון שקל צילום: shutterstock

חברת האיפור איל מקיאג': נמכור נכסים לרו"ח הולצמן תמורת 15 מיליון שקל

זאת לאחר שנקלעה לחובות של כ-36 מיליון שקל ובכפוף לאישור הסדר נושים. הרוכשת תציע לפחות ל-80% מעובדי החברה להיקלט אצלה, בניתוק רצף הזכויות שצברו

09.05.2013, 14:58 | זוהר שחר לוי ויצחק דנון

קבוצת הקוסמטיקה איל מקיאג', בבעלות גלית ורטהיים, הודיעה הבוקר (ה') לבית המשפט כי תמכור את נכסיה ופעילותה לרו"ח אורן הולצמן תמורת 15 מיליון שקל, לאחר שנקלעה לחובות של כ-36 מיליון שקל ובכפוף לכינוס אסיפת נושים ולאישור הסדר נושים. בית המשפט נענה לבקשת החברה לכנס אסיפת נושים, וציין כי לאחר כינוס האסיפות על הרשת להודיע על תוצאותיה ולעתור לקבלת הסעדים המתחייבים.

 

בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, כתבו באי כוחה של הקבוצה, עורכי הדין עמית לדרמן ויצחק רייס, כי "בתקופה האחרונה, הקבוצה נקלעה לקשיים תזרימיים" וכי "לאחר מספר ניסיונות למצוא פתרונות שונים למצב אליו נקלעה, עלה בידי הקבוצה לגייס גורם רציני שירכוש את פעילות וכלל נכסי הקבוצה אגב ביצוע הסדר לנושי הקבוצה". הסדר הנושים, כך לפי הבקשה, הינו תנאי עקרוני בהסכם הרכישה עם המשקיע שירכוש את הפעילות.

מוצרי איפור (אילוסטרציה), צילום: shutterstock מוצרי איפור (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock מוצרי איפור (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

הרוכשת המסתמנת, כך לפי איל מקיאג', היא חברה בשליטתו של איש העסקים והפיננסים רו"ח אורן הולצמן שתיקרא כנראה איל מקיאג' ישראל בע"מ. במסגרת הסכם בין הצדדים, החברה תרכוש את מלוא הפעילות והנכסים של הקבוצה בתמורה ל-15 מיליון שקל. במסגרת ההסכם, העובדים שיהיו מוכנים להיות מועסקים אצל המעסיק החדש, יחלו את עבודתם בניתוק רצף הזכויות שנצבר לזכותם. הרוכשת תציע העסקה לפחות ל-80% מכלל העובדים המועסקים בקבוצה ושיסכימו להיקלט אצלה.

עוד מציינים נציגי הקבוצה כי בתקופה האחרונה נוהלו מגעים מול גורמים רבים וניתן לקבוע "ברמה גבוהה של ודאות" כי ההצעה שנמצאת כעת על השולחן, הינה ההצעה הטובה ביותר שניתן לקבל עבור רכישת פעילות ונכסי הקבוצה. "כל חלופה אחרת, לאור מצבה הפיננסי של הקבוצה, תהא נחותה באופן משמעותי".

היה וההסדר יאושר, תבקש החברה מינוי נאמן לצורך ביצועו ויישומו של ההסדר.

מהנתונים שהוגשו לבית המשפט על ידי החברה עולה כי חובה הכולל של הקבוצה עומד על כ-36 מיליון שקל, מתוכם 4 מיליון שקל לעובדים, לרשויות ולמשכירים, 450 אלף שקל לספקים מחו"ל וחובות לבנקים שונים בגובה כ-17.2 מיליון שקל.

קבוצת איל מקיאג' נוסה בשנת 1996 על ידי שותפות בין חנוך רידר ורעייתי גלית ורטהיים לבין שלי גפני (כיום בעלת חברת האיפור המתחרה "מדינה מילאנו"). בשנת 2001 התפרקה השותפות והסכם הזיכיון מול איל מקיאג' אינ' העולמית נותר בבעלות רידר וורטהיים. בשנת 2005 רכשה החברה מאיל מקיאג' העולמית את זיכיון איל מקיאג' באזור המזרח התיכון. מעסיקה כ-215 עובדים ומפעילה 24 סניפי חנויות המשמשים למכירת מוצרי איפור וכמרכז הדרכתי לסדנאות ולשירותים שונים בתחום הקוסמטיקה והאיפור. בנוסף, מפעילה הקבוצה ארבע מכללות ללימוד איפור מקצועי בחיפה, ת"א, ירושלים ובאר שבע, המסמיכות כ-2,000 בוגרים מדי שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות