אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS גייס את יוצאי מחלקת התאגידים והמוסדיים של כלל פיננסיים צילום: תומי הרפז

UBS גייס את יוצאי מחלקת התאגידים והמוסדיים של כלל פיננסיים

הצוות צפוי להוביל את הרחבת הפעילות של UBS בישראל מול גופים מוסדיים ותאגידים, זאת לאחר מכירת פעילות ניהול התיקים של כלל פיננסים להראל

09.05.2013, 16:10 | גולן חזני
בנק ההשקעות השוויצרי UBS גייס לשורותיו את בכירי פעילות ניהול התיקים של כלל פיננסים שנמכרה להראל. הצוות, הכולל את רן רובינשטין ואורי סטנק, צפוי להוביל את הרחבת הפעילות של UBS בישראל מול גופים מוסדיים ותאגידים, זאת לאחר מכירת פעילות ניהול התיקים של כלל פיננסים להראל.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש ינואר השנה הודיעה הראל כי היא רוכשת את פעילות ניהול התיקים ואת חברת קרנות הנאמנות מכלל פיננסים בתמורה ל-210 מיליון שקל, רכישה אשר הושלמה רשמית בחודש אפריל. מתוך סכום זה 185 מיליון שקל שולמו עבור פעילות הקרנות שהיקפה כ-10 מיליארד שקל, ו-25 מיליון שקל שולמו עבור פעילות ניהול התיקים, שהיקפה, ללא פעילות ניהול ההשקעות של פוליסות חיסכון פנסיוני המבוצעות עבור כלל ביטוח, מסתכם ב-8 מיליארד שקל.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

תחום ניהול ההשקעות למוסדיים ותאגידים בישראל, מוערך בהיקף של עשרות רבות עד מאות מיליארדי שקלים, כאשר מרבית ההשקעות הזרות של אותם גופים מנוהלות על ידי הבנקים הזרים. כיום, מבצע UBS מהלך שנועד, על פי הערכות, להרחיב את נתח השוק שלו בכל מה שנוגע לניהול ההשקעות השקליות של גופים אלו, השקעות אשר מסורתית נוהלו על ידי בתי השקעות ישראלים, זאת בנוסף לפעילות ההשקעות הגלובאליות שהוא מנהל.

לפני כשנה הכריז UBS העולמי על השוק הישראלי כשוק אסטרטגי לשנים הקרובות, והקים מערך ניהול השקעות ייחודי המשלב השקעות שקליות וגלובאליות תחת פעילות UBS Wealth Management בישראל. לצורך כך, גויס קובי פלר, אז מנהל ההשקעות הראשי של כלל פיננסים, לצד מומחים שונים בשוק ההון הישראלי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות