אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: "הקרן שהקימו רקישב ואולמרט גורמת לנו נזקים חמורים" צילום: עמית שעל

תביעה: "הקרן שהקימו רקישב ואולמרט גורמת לנו נזקים חמורים"

קרן ההון סיכון ג'נסיס הגישה תביעה נגד ראש הממשלה לשעבר ובכירי קרן ג'נסיס אנג'לס: "השימוש בשם זה מהווה הפרה חמורה של זכויותינו". בא כוחם של הנתבעים: "אין בסיס לתביעה"

10.05.2013, 11:22 | יצחק דנון

קרן ההשקעות החדשה ג'נסיס אנג'לס, שהוקמה לאחרונה בשיתוף פעולה בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ויזמים נוספים, מפרה את זכויותיה של קרן הון הסיכון ג'נסיס (GENESIS) בסימן המסחר ג'נסיס - כך נטען בתביעה שהוגשה בסוף השבוע על ידי קרן ג'נסיס, הפועלת משנת 97', נגד אולמרט - המשמש יו"ר ג'נסיס אנג'לס, וכן נגד משה חוגג ודוד חוגג בעליה ומנהלה של הקרן.

בכתב התביעה נאמר כי לפני כשלושה שבועות החלו להתפרסם בתקשורת כתבות נרחבות שלפיהן חברו אולמרט ומשה חוגג יחד עם המיליארדר הקזחי הצעיר, קנגס רקישב, להקמת קרן הון סיכון תחת השם GENESIS ANGELS, שבסיסה יהיה בישראל. לטענת ג'נסיס, תחום פעילותם של הנתבעים זהה לחלוטין לתחום פעילותה, ואין כל ספק כי הסימן של הנתבעים -ג'נסיס אנג'לס - דומה עד כדי הטעיה לסימן המפורסם שלה.

לדברי התובעת, רק בשבוע האחרון השיבו הנתבעים לפניותיה בעניין זה באופן ענייני, וטענו כי החברה בישראל (ג'נסיס אנג'לס) היא "סניף" של קרן ג'נסיס אנג'לס העולמית, שהיא לטענתם בעלת פעילות בינלאומית נרחבת. ואולם התובעת טוענת כי מדובר בקרן חדשה אשר בסיס הפעילות שלה הוא בישראל - גם אם היא מאוגדת על פני דיני סינגפור כפי שטוענים הנתבעים.

אולמרט ורקישב, צילום: עמית שעל אולמרט ורקישב | צילום: עמית שעל אולמרט ורקישב, צילום: עמית שעל

לדברי התובעת, פעילות הנתבעים תחת השימוש בסימן ג'נסיס גורמת לבלבול והטעיה ולנזקים חמורים למוניטין שלה ומהווה הפרה חמורה של זכויותיה. זאת מאחר שהמשקיעים והיזמים עלולים לסבור כי מדובר בקרן השייכת לה או הקשורה אליה באופן כלשהו. לפיכך, מאחר שהנתבעים סירבו לחדול משימוש בסימן ג'נסיס, ומכיוון שגם הצעת הנתבעים לשינוי השם של ג'נסיס אנג'לס ל"סינגולריטים" עם כיתוב מתחתיו "נציגת ג'נסיס אנג'לס העולמית", אינה מספקת - לא נותר לתובעת אלא לבקש את התערבותו של בית המשפט.

בתביעה נטען עוד כי הפרסומים שבאתר הנתבעים הם מצגי שווא שנועדו להציג את הקרן כקרן בעלת פעילות בינלאומית נרחבת, בעוד למעשה פעילותה הבינלאומית, ככל שיש כזו, מרוכזת בישראל.

בתביעה נאמר כי עקב מעורבותו של אהוד אולמרט, שהוא דמות המעוררת עניין ציבורי רב, הנתבעים מקבלים חשיפה תקשורתית רבה בהרבה מאשר היו מקבלים כ"סתם" קרן הון סיכון חדשה. לטענת התובעת, הנתבעים תופסים "טרמפ" על זכויותיה באופן מחושב, מכוון וחמור מאוד ובתוך כך מטעים צרכנים וגורמים לה נזקים חמורים בלתי הפיכים.

התובעת מבקשת מבית המשפט לאפשר לה לאכוף את זכויותיה באמצעות צו מניעה זמני במעמד צד אחד, האוסר על הנתבעים לעשות כל שימוש בסימן המסחר ג'נסיס או בכל סימן מסחר הדומה לו עד כדי הטעיה; בנוסף מבקשת להורות להם לחדול לאלתר מכל פעילות תחת השם ג'נסיס אנג'לס, ולהוריד את אתר האינטרנט genesisangels.com.

התובעת הגישה בנוסף כתב תביעה עיקרי למתן סעדים של צו מניעה קבוע, וצו למתן חשבונות בנוגע לפעילות העסקית שנעשתה תחת הסימן המפר GENESIS ANGELS (בעברית או באנגלית) או כל סימן אחר הכולל את הסימן GENESIS. בדו"ח יפורטו היקף הרווחים שהופקו כתוצאה מפעילות זו. עד למתן החשבונות ולצרכי אגרה העמידה התובעת את סכום התביעה על חצי מיליון שקל. השופט גדעון גינת הורה לנתבעים להגיש את תגובתם לבקשה למתן הסעדים הזמניים עד ליום 22 בחודש.

בא כוחם של הנתבעים עו"ד עמיר פרידמן מסר בתגובה כי מרשיו הצטערו מאוד על הגשת התביעה וכי אין כל בסיס לתביעה וכל מטרתה הינה לתפוס כותרות. לדבריו, מרשיו משוכנעים כי לאחר שעמדתם תישמע בביהמ"ש, יוביל הדבר לדחיית התביעה והבקשה לסעדים זמניים. מעבר לכך, מרשיו מצטערים על כך שהתובעת לא הסכימה לקבל את הצעתם בראשית הדרך לשינוי שמה של ג'נסיס אנג'לס ל-"סינגולריטים" כאשר מתחתיו יירשם "נציגת ג'נסיס העולמית". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות