אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוטיוב TV: תוכנית המנויים של יוטיוב יוצאת לדרך צילום: בלומברג

יוטיוב TV: תוכנית המנויים של יוטיוב יוצאת לדרך

אתר הסרטונים של גוגל החל הודיע כי הוא משיק ערוצי וידיאו בתשלום. בעבור דולר לחודש תוכלו לצפות בתכנים שהיו שמורים עד היום לערוצי הטלוויזיה

10.05.2013, 11:43 | רפאל קאהאן

יוטיוב הודיעה אמש (ה') בבלוג הרשמי של האתר כי היא משיקה ערוצי תוכן פרימיום בתשלום. הערוצים יכללו תכנים כגון תכנית הטלוויזיה לילדים "רחוב סומסום" או קרבות של ליגת ההיאבקות UFC.

קראו עוד בכלכליסט

ההכרזה על כוונת יוטיוב להשיק ערוצי פרימיום בתשלום דווחה ב"כלכליסט" בסוף ינואר השנה. בזמנו נטען כי מטרת התכנית היא לעודד את החברות שנטשו את יוטיוב לחזור אליה, ולהפיק תכנים יעודיים לאינטרנט.

יוטיוב השיקה בעבר מספר שירותים שנועדו לייצר לה מקורות הכנסה נוספים, כגון שירות השכרת סרטים וצפיה על גבי הטלוויזיה ביוטיוב Leanback. שירותים אלה מוערכים ככישלון מסחרי, על אף שהחברה לא פרסמה נתונים רשמיים של המכירות שבוצעו דרכם.

המתחרים של יוטיוב בתחום הם שמות כמו אפל, אמזון, הולו ונטפליקס המתחרים של יוטיוב בתחום הם שמות כמו אפל, אמזון, הולו ונטפליקס המתחרים של יוטיוב בתחום הם שמות כמו אפל, אמזון, הולו ונטפליקס

בתחום הטלוויזיה המקוונת, התחרות הגדולה ביותר של יוטיוב היא הולו, מיזם משותף שהוקם על ידי שלוש מארבעת חברות הטלוויזיה הגדולות בארצות הברית. האתר מציע, תמורת תשלום חודשי של שמונה דולר בחודש, גישה בלתי מוגבלת לכל ערוצי הטלוויזיה ותכני ה-VOD, כולל עונות שלמות ופרקים חדשים.

מהפכה או חזרה למודל המסורתי?

התכנית החדשה היא אם כן מהפכה אמיתית בתחום, זאת מפני שיוטיוב מתחילה להתחרות באופן ישיר בחברות הטלוויזיה בכבלים ובלוויין ובערוצי ה-VOD המקוונים. התכנית היא המשך לתכנית השותפים שיוטיוב השיקה עוד בשנת 2007, ושאיפשר לשותפי תוכן מובילים של האתר לקבל נתח מההכנסות שמייצרים הסרטונים שלהם.

מעכשיו תוכלו להנות מעוגיפלצת גם ביוטיוב מעכשיו תוכלו להנות מעוגיפלצת גם ביוטיוב מעכשיו תוכלו להנות מעוגיפלצת גם ביוטיוב

המהלך מאפשר ליוטיוב לשדר תוכן פרימיום שעד כה שודר באופן לא חוקי באתר. לא נדיר למצוא הקלטות של תוכניות טלוויזיה או אפילו סרטים שמועלים לאתר על ידי משתמשים. אולם, עד היום תוכן מעין זה היה מורד מיוטיוב ברגע שהייתה מתקבלת תלונה בנושא או אם מערך הבקרה הפנימי של יוטיוב היה מגלה אותו.

התוכנית החדשה מאפשרת למפיקים ולבעלי זכויות לקבל תמורה בעד העלאת תכנים, ומאפשרת ליוטיוב (ולגוגל), להתחרות ראש בראש בערוצי השידור המסורתיים. תשלום המנוי ומודל ההכנסות מפרסום בשילוב עם כמות המשתמשים האדירה של האתר - הופכת את יוטיוב למעשה לתחליף או לפחות לערוץ שידור נוסף עבור יוצרים ומפיקים.

לדברי יוטיוב יש כיום כמיליון ערוצי תוכן של שותפים, המייצרים הכנסות. בקשתם העיקרית הייתה לאפשר ערוצי הכנסות נוספים מעבר למודל הפרסום הרגיל. עם התכנית החדשה ניכר כי ביוטיוב מאמינים שמשתמשים יסכימו לשלם סכום צנוע עבור תוכן שעד היום היה שמור לערוצי המדיה המסורתיים.      

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות