אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שערוריה: כתבי סוכנות בלומברג ריגלו אחר לקוחותיה צילום: Shutterstock

שערוריה: כתבי סוכנות בלומברג ריגלו אחר לקוחותיה

עיתונאים מסוכנות הידיעות השתמשו בגישה למסופי המידע על מנת לדלות פרטים על פעילות לקוחותיה של בלומברג

11.05.2013, 19:26 | רפאל קאהאן

בנק גולדמן-זאקס האשים את סוכנות המידע הפיננסי הגדולה בלומברג, כי כתבים שלה השתמשו בטרמינלים הממוחשבים שבלומברג סיפקה לבנק, על מנת לדלות מידע עסקי ולרגל אחר עובדי הבנק. כך נמסר מדיווח של הניו יורק פוסט אתמול (ו').

קראו עוד בכלכליסט

האשמות הבנק התבססו על שורה של מקרים בהם נשאלו בכירים בגולדמן זאקס להגיב למידע שהגיע לידי כתבי בלומברג. באחד מהמקרים הכתב שאל באופן ישיר את אחד הבכירים: "האם שותף בבנק עזב? לא ראיתי אותו מתחבר לטרמינל כבר זמן רב".

דובר בלומברג אישר כי פחות מ-24 שעות לאחר המקרה ותלונת גודלמן זאקס, שונו נהלי הגישה של הכתבים ועובדי הסוכנות לטרמינלים. בנוסף פירסמה הסוכנות התנצלות בבלוג שלה, בו היא מכה על חטא ומודה כי הענקת הרשאות גישה כה נרחבות לכתבים הייתה "טעות".

גולדמן זאקס, צילום: בלומברג גולדמן זאקס | צילום: בלומברג גולדמן זאקס, צילום: בלומברג

הטרמינלים הממוחשבים שבלומברג מחכירה לחברות רבות בעולם משמשים לעדכונים פיננסיים ובורסאים מלחבי העולם. כל טרמינל עולה ללקוח כ-20 אלף דולר בשנה.

גם לכתבי הסוכנות הייתה גישה לטרמינלים, אולם בשונה מהלקוחות שיכולים לקבל רק מידע פיננסי, לכתבים היו הרשאות גישה שאיפשרו להם לדעת את זהות המשתמש בטרמינל, סוג המידע אותו חיפש או את תאריכי ההתחברות שלו. 

לא ברור באילו מקרים נוספים השתמשו עובדי בלומברג בגישה לטרמינלים על מנת לרגל אחר הלקוחות, אך בבלומברג אומרים כי לכתבים מעולם לא ניתנה גישה למידע מסווג של הלקוחות. אולם כתבים לשעבר של הסוכנות, כמו טרייסי אלוויי מהפייננשל טיימס כתבה בבלוג של העיתון כי כעובדת בלומברג הייתה מודעת לכך שאחד היתרונות הגדולים של מקום העבודה הייתה הגישה למידע על ידי שימוש בטרמינלים.

במקור הגישה למידע של הלקוחות היה שמור לאנשי המכירות של בלומברג, אולם זליגת ההרשאות לכתבים יצרה ניגוד עניינים בין תפקודה של בלומברג כספקית מידע פיננסי וסוכנות ידיעות. בבלומברג גם מסרו כי החליטו למנות מנהל שיהיה אחראי לאבטחת המידע העסקי של הלקוחות ושאחריותו תיכלול בין השאר ש"כתבי ועובדי סוכנות הידיעות לא יוכלו לעולם לגשת למידע מסווג של לקוחות שירות המידע הפיננסי". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות