אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות השקעות: עלייה של 4.9% ברווח מהשכרת נכסים צילום: עמית שעל

אמות השקעות: עלייה של 4.9% ברווח מהשכרת נכסים

בתקופת הדו"ח ולאחריה ביצעה הקבוצה עסקאות נדל"ן להשקעה בהיקף 312 מיליון שקל; רשמה ירידה של 1% בשיעור התפוסה לאחר עזיבת 3 שוכרים גדולים

12.05.2013, 15:07 | כלכליסט

חברת אמות השקעות פרסמה היום (א') את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה שיפור קל ברווח מהשכרת נכסים והפעלתם וירידה קלה בשיעורי התפוסה של נכסים.

בשורה התחתונה הרווח הנקי של אמות עלה ב-7.2% ברבעון הראשון ל-48 מיליון שקל. החברה רשמה עלייה של 4.9% ברווח מהשכרת נכסים והפעלתם (בניטרול פחת) (NOI) ברבעו הראשון לעומת התקופה המקבילה ב-2012. ה-NOI עלה ל-117 מיליון שקל, נתון זה נחשב לאחד המדדים החשובים לפעילותה של חברה העוסקת בנכסים מניבים. 

קראו עוד בכלכליסט

אמות השקעות הינה חברה ציבורית העוסקת בהשכרה ניהול ואחזקה של נדל"ן מניב בישראל וכן בייזום ופיתוח של מקרקעין לצרכי השכרה. מניות החברה נכללות במדד ת"א 100 ובמדד ת"א נדל"ן 15. החברה הינה חברה בת של אלוני-חץ נכסיםו השקעות בע"מ.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות, צילום: אוראל כהן אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות | צילום: אוראל כהן אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות, צילום: אוראל כהן

בסעיף ה-FFO רשמה אמות רווח של 65.7 מיליון שקל, עלייה של 4.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ה-FFO מתייחס לרווח נקי בנטרול רווחים או הפסדים ממכירת נכסים, בתוספת פחת והפחתות בגין נדל"ן, בנטרול מיסים נדחים והוצאות שאינן תזרימיות. לצד ה-NOI, זהו אחד המדדים המרכזיים ביותר בהערכת מצב חברה העוסקת בנכסים מניבים.

 

ברבעון הראשון חלה ירידה של 1.1% בשיעורי התפוסה ל-96.6% לעומת הרבעון האחרון של 2012. הירידה נבעה בעיקר מעזיבה של שלושה שוכרים גדולים שפינו כ-6,000 מ"ר בסך הכול. החברה מדווחת שמתקיים מו"מ לגבי מחצית השטחים שפונו.

 

בתקופת הדוח ולאחריה ביצעה הקבוצה עסקות נדל"ן להשקעה בהיקף 312 מיליון שקל. העסקה המרכזית שנעשתה באפריל לאחר תקופת המאזן, היא רכישה מצד ג' של זכויות החכירה והבעלות בשלושה בנייני משרדים באזור התעשיה ביהוד. משרדים אלה משמשים כמרכז פיתוח תוכנה של קבוצת HP. היקף העסקה 236 מיליון שקל, והיא מומנה ממקורותיה העצמיים של אמות. במקביל, חתמה אמות עם המוכרת על הסכם שכירות ביחס לשלושת המבנים בשלמותם לתקופה של 7 שנים. ה-NOI מהרכישה צפוי לעמוד על כ-18.5מיליון שקל לשנה.

אמות השקעות נסחרת בבורסה של תל אביב בשווי שוק של 2.3 מיליארד שקל. 70% משווי נכסי הקבוצה ממוקמים בגוש דן. ב-12 החודשים האחרונים מניית החברה טיפסה ב-8.3% בבורסה שבאחד העם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות