אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT הסתירה את החבילה הצרה ונקנסה ב-220 אלף שקל

HOT הסתירה את החבילה הצרה ונקנסה ב-220 אלף שקל

מועצת הכבלים והלוויין גילתה כי נציגי שירות הלקוחות של חברת הכבלים לא הציעו את החבילה הצרה כחבילה הזולה ביותר ללקוחות ומצטרפים חדשים

12.05.2013, 15:34 | אופיר דור

מועצת הכבלים והלוויין קנסה את חברת HOT ב-220 אלף שקל משום שהקשתה על לקוחות להצטרף לחבילה השידורים הצרה.

המועצה דרשה בספטמבר אשתקד מ-HOT ו-yes להשיק חבילת שידורים צרה עם 16 ערוצים בלבד במחיר מוזל, והחברות עשו כן בדצמבר אשתקד. אך כעת נראה שלפחות במקרה של HOT, עושה החברה מאמץ להקשות על הלקוחות להצטרף אליה.

מנכ"ל הוט, הרצל עוזר, צילום: עמית שעל מנכ"ל הוט, הרצל עוזר | צילום: עמית שעל מנכ"ל הוט, הרצל עוזר, צילום: עמית שעל

הקנס שהטילה מועצת הכבלים והלוויין התבסס בעיקר על בדיקה שביצע אגף הפיקוח במשרד התקשורת, ובה נמצא כי נציגי שירות הלקוחות של HOT לא הציעו את החבילה הצרה כחבילה הזולה ביותר ללקוחות ומצטרפים חדשים. כמו כן, נמצא כי HOT הפלתה בין לקוחותיה ולקוחות שביקשו להצטרף לחבילה הצרה נדרשו לעשות זאת רק באמצעות אתר האינטרנט. בנוסף, בניגוד לדרישות מועצת הלוויין, רק ללקוחות המשלמים בכרטיס אשראי ניתנה אפשרות להצטרף לחבילה הצרה.

מפניות שהגיעו למועצת הכבלים והלוויין עולה, כי חלק ממנויי HOT שרצו לעבור לחבילה הצרה נדרשו לשלם 300 שקל דמי התקנה, על אף שבדירתם מותקן כבר ממיר של החברה.

HOT ו-yes מציעות את החבילה הצרה במחיר אחיד של 149 שקל לחודש כולל ממיר דיגיטלי למשך 12 החודשים הראשונים.

"אתם יושבים? עדיף שתשכבו"

לפני כשלושה שבועות מתח שר התקשורת גלעד ארדן ביקורת חריפה על התנהלותן של yes ו-HOT בכל הנוגע לחבילה הצרהבחשבון הפייסבוק שלו כת השר: "מתוך מיליון מנויים בכבלים ועוד כ-600 אלף בלווין, כמה אנשים לדעתכם הלכו על החבילה הצרה? ובכן, אתם יושבים? עדיף שתשכבו. המספר האמיתי הוא כ-3,000 בלבד שהחליטו לרכוש משהו זול יותר שנעשה בשבילם.

"מוזר. הרי הצרכן הישראלי לא אוהב שדופקים אותו. איך יכול להיות שכולם ממשיכים לשלם אלפי שקלים בשנה, יותר מרוב המדינות בעולם, ועוד על ערוצים שאת רובם איננו רואים? האמת היא מאוד פשוטה לצערי. הכבלים והלוויין התבקשו למכור את החבילה הצרה, אבל זה לא השתלם להם. אז כלפי חוץ יש איזו חבילה כזו, אבל איך שהוא, בדרך מרתקת, היא מלאה בערוצים שאיש כמעט לא מכיר, והיא גם די מוסתרת מעיני הצרכן".

ארדן הודיע כי הוא מתכוון לכפות על חברות הטלוויזיה הרב-ערוצית להציע חבילת בסיס חדשה במחיר של 120 שקל בלבד, ואף עיגן את הסמכות לבצע מהלך כזה בטיוטת חוק ההסדרים שתוגש השבוע לממשלה. לדבריו, בחבילה החדשה "יהיו מגוון אפשרויות בחירה לפי צורכי הצופים, ולא לפי שיקולי הרווח של החברות. החגיגה נגמרה. זו תקופה של קיצוצים במשק. כולם מהדקים קצת את החגורה. כולנו מחפשים איפה לחסוך. נדמה לי שלא לשלם אלפי שקלים בשנה על הטלוויזיה שלנו, זו התחלה לא רעה.

מועצת הכבלים והלוויין היא אמנם גוף עצמאי אך היא כפופה לשר התקשורת ולכן מושפעת מהכיוונים שהוא מתווה. ההחלטה הזאת מכוונת במידת רבה לכיוון של ארדן שהוא לחץ על חברות הטלוויזיה הרב-ערוצית.

"מתוך הנתונים שקיבלנו מאגף הפיקוח ראינו שיש כאן התנהלות צרכנית לא הוגנת מצד HOT", אמר מ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין נתי שוברט ל"כלכליסט". "הפריע לנו במיוחד ש-HOT עשתה אפליה בין סוגי לקוחות ולאחר הליך ממושך שכלל בירור מול החברה, החלטנו להטיל עליהם עיצומים כספיים".

מ-HOT נמסר כי "עם קבלת ההנחיות וההבהרות מצד המועצה פעלנו מיידית ליישומן. יתרה מכך HOT אף יזמה והשיקה טריפל צר כדי לקדם את החבילה הצרה ולתת מענה חסכוני ללקוחות החפצים בכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הוט חבילה צרה-לשר ארדן
16 תחנות לחבילה צרה ?מה הם?... הגיע הזמן לאפשר לעוד גופים להיכנס לשידורי כבלי כמו הוט או יס ואז תהיה תחרות אמיתית כמו בסלולרי חבילה של 16 תחנות לפי הכתבה עולה 150 ש"ח. +אגרת טלויזיה זה מגיע לכ400 האם זה הגיוני??? יש ללהוריד את אגרת הטלויזיה וברור את מחיר החבילה הצרה ל 40-60 ש|ח לחודש?
דורון , חולון  |  31.08.13
לכל התגובות