אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאפון: צניחה של 23% בהכנסות ל-964 מיליון שקל ברבעון הראשון צילום: אוראל כהן

פלאפון: צניחה של 23% בהכנסות ל-964 מיליון שקל ברבעון הראשון

ההכנסות של בזק ברבעון הראשון הסתכמו ב-2.41 מיליארד שקל - ירידה של כ-12%. כ-200 עובדים עזבו את פלאפון בשלושת החודשים הראשונים של השנה. הכנסות yes ירדו ב-3.2%; גיל שרון, מנכ"ל פלאפון: "אנחנו החברה הכי פחות ננטשת מבין החברות הוותיקות"

13.05.2013, 09:07 | שי סלינס

קבוצת בזק דיווחה היום (ב') על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013 והציגה ירידה בשורה התחתונה והעליונה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, וזאת בעיקר מהחרפת התחרות בשוק התקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות בזק ברבעון הראשון הסתכמו ב-2.41 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של 2.74 מיליארד שקל ברבעון הראשון אשתקד - ירידה של כ-12%. הירידה בהכנסות הקבוצה נבעה בעיקר מירידה בהכנסות במגזר הסלולרי, ובמיוחד כתוצאה מירידה בהכנסות ממכירות ציוד קצה סלולרי (קיטון של כ-160 מיליון שקל), לצד ירידה בהכנסות משירותי סלולר (קיטון של כ- 120 מיליון שקל). בנוסף נרשמה ירידה בהכנסות במגזר הקווי של 70 מיליון שקל.

הרווח הנקי של בזק הסתכם ב-497 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 582 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד - ירידה של 15%.

בזק החליטה לחלק דיבידנד במזומן של 1.36 מיליארד שקל. הדיבידנד כולל סכום של 861 מיליון שקל בהתאם למדיניות הדיבידנדים של החברה לפיה הם מחלקים 100% מהרווח הנקי על בסיס חצי שנתי, ובנוסף לכך סכום של 500 מיליון שקל דיבידנד מיוחד במזומן, המשקף את התשלום החמישי מתוך שישה תשלומים שווים חצי-שנתיים כחלק מהתכנית הרב שנתית.

מנכ"לית בזק החדשה, סטלה הנדלר התייחסה לתוצאות הרבעון ואמרה כי "ברבעון הראשון של 2013 בזק התבססה על ההשקעה בתשתית ה-NGN, שהפכה למנוע צמיחה עבור החברה, ובמקביל פרסה סיבים אופטיים במסגרת פרוייקט ה-Fiber NGN. בזק תמשיך להשקיע בתשתית מתקדמת ובשירות לקוחות בסביבה התחרותית בה החברה פועלת". 

כמו כן בזק אשררה את התחזית ביחס לביצועים הצפויים בשנת 2013 לפני כשלושה חודשים. בזק צופה רווח נקי שנתי של 1.7 - 1.8 מיליארד שקל ו-EBITDA של 4.4 מיליארד שקל.

מנכ"ל פלאפון גיל שרון, צילום: אוראל כהן מנכ"ל פלאפון גיל שרון | צילום: אוראל כהן מנכ"ל פלאפון גיל שרון, צילום: אוראל כהן

צניחה בהכנסות לפלאפון

ההכנסות החברה הבת, פלאפון, הסתכמו בכ- 964 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 1.24 מיליארד שקל ברבעון הראשון אשתקד - קיטון של 22.5%. עיקר הירידה נבעה מההכנסות מציוד קצה שהסתכמו ב-250 מיליון שקל, לעומת 410 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד. הקיטון בהכנסות ממכירת ציוד קצה נבע בעיקר מירידה בכמות המכירות, אשר נגרמה בין היתר עקב פתיחת השוק ליבוא מקביל.

בנוסף התחרות בענף הביאה לירידה בהכנסה הממוצעת למנוי (ARPU) וכן לירידה בכמות המנויים. ה-ARPU הסתכם ברבעון הראשון ב-86 שקל, בהשוואה להכנסה חודשית ממוצעת למנוי של 97 שקל לפני שנה.

נכון לסוף הרבעון הראשון של השנה כמות המנויים של פלאפון עומדת על 2.74 מיליון, בהשוואה ל-2.88 מיליון מנויים בסוף הרבעון הראשון של 2012.

שיעור הנטישה של פלאפון ברבעון הראשון עמד על 7.2%, לעומת שיעור נטישה של 3.9% אשתקד. שיעור נטישת מנויים מחושב על פי היחס של המנויים שהתנתקו משרותי פלאפון והמנויים שהפכו ללא- פעילים במהלך התקופה לממוצע המנויים הפעילים במהלך התקופה.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון אמר כי "השינויים בענף מאז תחילת התגברות התחרות במאי 2012 גרמו לשחיקה מתמדת במדדי הרווחיות. עם זאת, פלאפון נפגעה פחות בזכות צעדי התייעלות בהם נקטנו, שאיפשרו ניטרול חלק משחיקה זו. בנוסף, פלאפון היא החברה הכי פחות ננטשת מבין החברות הוותיקות".

בזק בינלאומי - נקודת האור

הכנסות בזק בינלאומי ברבעון הראשון הסתכמו ב-346 מיליון שקל, לעומת 332 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד. העלייה נבעה בעיקר מן הצמיחה המשמעותית במכירות שירותי האינטרנט של החברה על גבי תשתית הכבל התת ימי ורשת האינטרנט החדשה לצד גידול בפעילות העברת שיחות בין מפעילי תקשורת בעולם (Hubbing).

הרווח הנקי הסתכם ב-37 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 36 מיליון שקל אשתקד.

ירידה במצבת הלקוחות של yes

ההכנסות ברבעון הראשון של YES הסתכמו ב-404 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 417 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מהכנסה חד פעמית ממכירת תוכן ברבעון הראשון אשתקד ומירידה במצבת הלקוחות.

ה- ARPU ברבעון הראשון של שנת 2013 הסתכם בכ- 233 שקל לעומת כ- 237 שקל ברבעון הראשון אשתקד, קיטון של כ- 1.7%.

מספר המנויים של YES נכון לסוף הרבעון הראשון עומד על 578 אלף, לעומת 585 אלף מנויים לפני שנה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
פלאפון
מר שרון היקר שלום במשך שנים רבות הייתי לקוח פלאפון ולא מץוך בחירה אלא מכיון שהייתי נשוי אלכם בחתונה קאתולית ששמה התחיבות,נכון ואמיץ עשה השר כחלון שפרץ את מסגרות המונופול של ח הסלולר,אבל לענינינו מי ששיקר ללקוחות. לא התיחס בגילוי נאות ( לא הקפידו על החוזה ואפילו ) משלם היום את המחיר,ואין ספק שהמחיר גבוהה וינסוק,לכן מר שרון אני מאלה שאומר לך בפנים ,אין לי בעיה שלא תרוויחו אפילו שקל ובמיוחד אתה אפילו שקל אחד ,אין לי בעיה שפלאפון תסגור את שעריה,כי את המחיר אתם חיבים לשלם. היה שלום מר שרון ולא להתראות
רפי , חיפה  |  25.02.14
1.
אולי הגיע הזמן לקצץ במשכורות הבכירים?
השינוי מגיע מבפנים חברים, תתחילו לשנות לפני שפלאפון תעלם לגמרי. כן, גם אני עברתי מפלאפון. נמאס לנו מהחברות החזיריות, שסוחטות אותנו הצרכנים, משלמות גרושים לעובדים ומיליונים לבכירים. הנה, אתם לא מוצלחים, אתם סופגים הפסדים - בהתאם, זמן להתעשת ולהתחיל עם משכורות נורמליות.
ירון  |  13.05.13