אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבנון מאשימה את האוצר: "אתם עושים אפליה, כך שלמוסדיים כדאי להשקיע בחו"ל" צילום: אביגיל עוזי

לבנון מאשימה את האוצר: "אתם עושים אפליה, כך שלמוסדיים כדאי להשקיע בחו"ל"

מנכ"לית הבורסה אמרה את הדברים בכנס בתל אביב והוסיפה: "אני חוששת שכשנתעשת ונרצה להחזיר את ההשקעות לארץ, כבר לא יהיה לנו שוק להחזירם"

13.05.2013, 10:50 | כלכליסט

"אגף שוק ההון באוצר דואג לעשות אפליה, כך שלמוסדיים כדאי להשקיע בחו"ל. הם מקבלים עדיפות ברורה להשקעה בחו"ל על פני השקעה בארץ" כך אמרה מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, בכנס בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

לבנון הסבירה: "כדי להשקיע בתיקים בארץ, נדרשים המוסדיים לעשות אנליזה, בעוד בהשקעות בחו"ל הם אינם נדרשים. ואם הם עושים אנליזה הם מורשים להשית את העלויות על העמיתים".

"יש לאגף שוק ההון תפקידים חשובים. הרגולטורים הם השומרים שלנו. אבל אני שואלת - מי ישמור על השומרים? ומכאן אני קוראת ליו"ר ועדת הכספים – עליכם מוטל התפקיד לשמור על השומרים. אני חוששת שכשנתעשת ונרצה להחזיר את ההשקעות לארץ, כבר לא יהיה לנו שוק להחזירם", אמרה לבנון.

לבנון התייחסה לירידה במחזורי המסחר בבורסה ואמרה כי "זהו כדור שלג שאם לא נעצור אותו, נגיע למצב שאין שוק הון. ואז אולי גם לא יהיה מקום לאגף שוק ההון. יש רגולטורים ויש לאגף שוק ההון תפקידים חשובים. הרגולטורים הם השומרים שלנו. אבל אני שואלת - מי ישמור על השומרים? ומכאן אני קוראת ליו"ר ועדת הכספים – עליכם מוטל התפקיד לשמור על השומרים. אני חוששת שכשנתעשת ונרצה להחזיר את ההשקעות לארץ, כבר לא יהיה לנו שוק להחזירם". 

הבורסה בתל אביב , צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב | צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה